McDonald's Metaverse'te restoran açıyor

Metaverse dünyasına giren markalar arasına McDonald's da girdi.

Markalar birer birer Metaverse dünyasında yerini almaya başlarken kullanıcılara da farklı deneyimler sunmak için hazırlıklar yapılıyor. Kendi sektörlerini Metaverse'e uyarlayarak heyecan yaratan markalar arasına McDonald's da girdi.

Fast food devi, hem McDonald's hem de McCafé'yi Metaverse'e getirmek için çalışmalara başladığını ifade eden farklı başvurularda bulundu. Şirketin ticari marka girişimleri arasında; "sanal restoran", "çevrimiçi perakende hizmetleri" ve "sanal konserler ve diğer sanal etkinlikler" yer alıyor.

Markanın avukatı Josh Gerben, McDonald's'ın Metaverse'te yer almasını ve bunun fiziklsel dünyaya entegresini ise "Metaverse'de takılıyorsunuz ve acıkıyorsunuz. Bir McDonald's'a girersiniz ve sipariş verirsiniz. Bir süre sonra siparişiniz kapınıza geliyor." açıkalmasında bulunarak anlattı.

Gerben'ın yaptığı bir diğer açıklamaya göre de önümüzdeki yıl içerisinde akıllara gelecek tüm markalar Metaverse'te yer alacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir