McDonald's, Ambalajında Değişikliğe Gidiyor

Geçtiğimiz günlerde fast food sektörünün önde gelen isimlerinde biri olan Burger King, logosunda, ambalajında ve restoranlarında köklü görsel değişikliğe gitmişti. Son zamanlarda baktığımız zaman büyük markalar zaten dijital dönüşümle birlikte dijitale uygun yapıya geçmeye başlamışlardı.

Fast food sektörünün önemli zincirlerinden biri olan Mc Donalds da bu değişikliğe katılan markalar arasına girdi. Yaratıcı ajans Pearlfisher ile paketleme sistemini yeniden tasarlamak isteyen McDonald's, grafikleriyle markaya keyif ve kolaylık getiriyor. Tasarlanan paket içi mesajlaşma sistemi içeren menü öğelerinin grafikleri, McDonald's'ın eğlenceli bakış açısını çağrıştırıyor.

Pearlfisher'ın Kreatif Direktörü Matt Sia, "Görevimiz, diğerlerinin de aynısını yapmasını kolaylaştıracak bir sistem tasarlamak için her bir menü öğesinde neyin gerçekten özel olduğunu bulmaktı" dedi. Aynı zamanda Matt Sia, "McDonald's'ın sadeliğinde güzellik var. İkonik menülerde her birinin en özel, tanınabilir ve ikonik ifadesini bulmayı hedefledik. İnsanları gülümsetecek şekilde tasarladık. Kişiliği basit bir şekilde canlandırmak, ambalajın işlevsel olarak benzersiz, tanımlanması kolay, estetik açıdan minimal ve en önemlisi duygusal olarak neşeli olmasını sağlar." sözlerini de ekledi.

McDonald's şirketinin küresel menü stratejisinin kıdemli yöneticisi Barbara Yehling, ise "Bu yeniden tasarlanmış sistemi piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz Pearlfisher, bu yeni tasarımın markamızı modernize etmesine, menümüzün uzmanlığını vurgulamasına ve kaliteye olan bağlılığımızı yerine getirmesine yardımcı oldu." dedi.

Siz yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Markaların logolarında veya ambalajlarında böyle bir değişikliğe gitmesi, sizin markaya olan bakışınızı etkiliyor mu?

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir