Maxar, depremin yıkıcı etkisini gözler önüne seren Açık Veri Programı'nı aktifleştirdi

Maxar Technologies, meydana gelen depremin uydu görüntülerinin yer aldığı Açık Veri Programı'nı aktifleştirdi.

Merkezi ABD'de bulunan, uzay teknolojileri ve istihbarat şirketi Maxar, Türkiye ve Suriye için Açık Veri Programı'nı aktifleştirdiğini duyurdu. Platform, 2017 yılından bu yana 14 farklı ülkede 92 olayda kullanıcılara destek oldu. Türkiye'deki kullanıcıların ücretsiz bir şekilde kullanabileceği Analize Hazır Veriler (ARD), normal şartlar altında abonelik sistemine dayanıyor. Maxar tarafından elde edilen görüntüler, atmosferik dengeleme, radyometrik düzeltme, ortorektifikasyon ve hizalama gibi işlemlerde kullanılıyor. 

Açık Veri Programı'ndan faydalanmak isteyen kullanıcılar, Maxar'ın sitesinde yer alan formu doldurmalarının ardından uydudan çekilmiş görüntülere kolaylıkla ulaşabilirler. Uydu tarafından kaydedilen görüntüleri çeşitli versiyonlarda incelemenize de imkân veriyor. Kullanıcılar görselleri Data Mask, Multispectral Image, Panchromatic Image, Visual Image ve JSON formatlarında indirip yakından inceleyebiliyorlar. 

Maxar'ın Açık Veri Programı'nda yer alan görüntüleri inceleyerek depremin etkisi yakından görülebilir ve meydana gelen hasarlar tespit edilebilir. Şirketin web sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir