Marvel ile TikTok'un Sponsorluk Anlaşması Tepki Çekti

iOS, Android ve Windows'ta sürümleri yer alan mesajlaşma uygulaması TikTok, Marvel ile bir sponsorluk anlaşması yaparak kullanıcılarını ve Marvel hayranlarını şaşırttı.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), TikTok’un selefi ‘Musical.ly’ üzerinden çocuklardan yasadışı olarak kişisel bilgi toplayarak kullandığını, ebeveynleri bilgilendirme ve izinlerini alma mekanizmalarını işletmediğini belirtmişti. Uygulama bununla ilgili olarak 5.7 milyon dolar para cezasına tabi tutulmuş ve 13 yaş altı kullanıcılar tarafından yüklenen tüm videoları kaldırması şart koşulmuştu.

Marvel TikTok ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının ardından uygulamayı takip etmeleri için kendi takipçilerini yönlendirdi.

TikTok'un aldığı bu cezaların ardından hedef kitlesinin çoğunluğunu çocukların ve gençlerin oluşturduğu Marvel ile sponsorluk anlaşması yapması ise hoş karşılanmadı. Siz bu anlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir