Marketing Meetup ve Farminova'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yeni dünyada sürdürülebilirlik sponsorluğu yapacak olan marka "Farminova" oldu.

2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iletişim ve pazarlama dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Marketing Meetup, bu yıl 18 Ekim’de 9'uncu kez gerçekleşmeye hazırlanıyor.

“Human X.0” temasıyla gerçekleşecek Marketing Meetup ana sahnesinde dijital dönüşümde güven ve itibar dinamikleri, küresel ekonomideki yeni dengeler, Web 3.0’ın geleceği, metaverse’ün değiştireceği sektörler, iklim krizi ve sürdürülebilir iş modelleri, sektörlerin dönüşüm gündemleri ve yapay zekâda yeni fırsatlar, toplumsal ve insani yönleriyle ele alınacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliğe eşlik eden sponsorlarımızla birlikte, konuklara ilham vermeye hazırlanan Marketing Meetup 2022'nin yeni dünyada sürdürülebilirlik sponsoru "Farminova" oldu. Dilerseniz Cantek Group Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca'nın anlatımıyla Farminova'yı yakından tanıyalım.

Cantek Group olarak; soğuk depolar, et işleme tesisleri ve bitki fabrikaları üretiyor, tüm dünyada anahtar teslim kurulumlar gerçekleştiriyoruz. 31 yılda 75 farklı ülkede 15 binden fazla projeye imza attık, sürekli yenilikçi teknolojiler geliştirdik. Bizler tüm insanlığın sağlıklı, ekonomik ve sürekli gıdaya erişiminin olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle kurumsal felsefemiz gıda güvencesi için yenilikçi çözümler geliştirmek.

1991’de başladığımız yolda, öne gıda saklama, sonra gıda işleme tesisleri tasarladık ve ürettik. 5 sene önce gıda güvencesinin üçüncü bacağı olan gıda üretim konusunda sürdürülebilir çözümler geliştirmek için çalışmalara başladık. 

Dünyanın her yerinde, her zaman, her koşulda sağlıklı tarım ürünlerinin yetiştirilebilmesi için Farminova markamızla tarım 4.0 olarak nitelendirilen kapalı alan dikey çiftlik projeleri geliştirdik. Led aydınlatma ve hidroponik bitki besleme ile sürekli, sağlıklı ve çevreci bitki üretimi yapılabilen tesisler tasarlayarak dünyada bu alanda teknoloji sahibi öncü firmalardan biri olduk. Antalya’da yer alan 5 bin m2 büyüklüğündeki Farminova bitki yetiştirme tesislerimizde yeşil yapraklı bitkiler ve mantar yetiştiriyor, birçok ürün için Arge çalışmaları yapıyoruz. Burası, Avrupa’nın en büyük kapalı alan dikey çiftliklerinden biri.

Farminova olarak bizler bitkiler için en ideal büyüme ortamını sağlamak ve herkesin sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı ve lezzetli ürünlerle beslenmesini mümkün kılmayı hedefliyoruz. Bu amaçla hep yeni ve özgün olanı bulmak için araştırıyor, gıda güvencesi ve enerji verimliliği odaklı inovatif çözümler üreterek, sosyal sorumluluk bilinciyle daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz.

Gezegenimizde gıda kaynaklarımız ve tarım alanlarımız gün geçtikçe azalıyor. Bunun yanında çevre kirliliğinin ve kimyasal kullanımının de etkisiyle gıdalarımız kalitesizleşiyor. Dolayısıyla sürekli ve kaliteli gıdaya olan ihtiyacımız her geçen gün artıyor. 

Bu bilinçle yaklaşarak hedefimiz, tam iklim ve hijyen kontrollü üretim sistemleri sayesinde gıda güvencesini sağlamak. Farklı iklim ve coğrafya koşullarına sahip bölgelerin, hiçbir dış faktörden etkilenmeden, 365 gün boyunca tarım yapmasına olanak vermek. Kenya ve İzlanda’nın aynı ürünü aynı verimlilikle üretmesini sağlamak. Karbon ayak salınımı olmadan bölgelerin yerinde tarım üretimi yapmalarına olanak vermek. Çok daha küçük alanlarda, çok daha su kullanarak çevre bilinçli üretim yapmak. Her bitkinin yetişme ihtiyacına uygun davranarak, yüzde 0 pestisit kullanımıyla ürünlerin en sağlıklı ve en lezzetli halleriyle sofralara gelmelerini sağlamak. 

Bu hedef uğruna dünyanın birçok noktasında kapalı alan dikey çiftlikler tasarlamak, üretmek ve kurmak için çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanında Antalya’daki kendi prototip bitki fabrikamızda yetiştirdiğimiz ürünleri Antalya’daki perakende satış noktalarında tüketici ile buluşturuyoruz.

Marketing Meetup’22 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir