Marketing Meetup 2020'ye Yeni Konuşmacı: Tansu Yeğen

Marketing Meetup’ın yedincisinin Fast Forward teması ile 21 Nisan 2020’de Uniq İstanbul’da gerçekleşeceğini sizlerle paylaşmıştık.

Marketing Meetup’ta Yaratıcılık Uzmanı Dave BirssMey|Diageo Turkey’in Genel Müdürü Levent Kömür ve Müzikal müşteri deneyimi konusunda danışmanlık veren Rockstar CX’in kurucusu James Dodkins ve 140Journos’un kurucularından Engin Önder'in konuşmacı olarak sahne alacağını duyurmuştuk. Yeni konuşmacımız UiPath’de 30 ülkeden sorumlu, Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen.

Tansu Yeğen Kimdir?

1985 yılında Alman Lisesi’nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi ve sonrasında Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptı.

Kariyeri birçok ödülle dolu olan Tansu Yeğen, 2008 yılında Stevie Awards tarafından Avrupa’da yılın CEO’su seçildi.

Genç Yönetici İş Adamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada “Türkiye’nin 50 başarılı iş adamı” arasında gösterilen Tansu Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise “Türkiye’nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi” arasında yer aldı.

Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment’ta başlayan Tansu Yeğen, kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti.

Yeğen, HP Türkiye’nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı. 1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdü.

Daha sonra sırasıyla Apple, Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM’de üst düzey yöneticilik yapan Yeğen, 2013 yılında Samsung Türkiye’ye başkan yardımcısı olarak atandı.

2018 Ağustos itibariyle UiPath’de 30 ülkeden sorumlu, Avrupa Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Tansu Yeğen'i ve birbirinden değerli daha pek çok konuşmacıyı canlı olarak dinlemek istiyorsanız sizleri Marketing Meetup‘a bekliyoruz. Halihazırdaki erken bilet fırsatlarından yararlanmak için acele edin!

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir