Markaların Rusya'ya veda logoları

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı olan işgalinin ardından bölgedeki faaliyetlerini durdurma kararı alan markaların logolarını, Çekya'lı sanat yönetmeni Václav Kudelka yeniden tasarladı.

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı sebepsiz ve hukuksuz bir şekilde başlattığı işgalin ardından birçok dünya devi marka Rusya'daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Geçtiğimiz hafta paylaştığımız haberde Netflix ve TikTok'un Rusya'daki faaliyetlerine son verdiğini duyurmuştuk. Geçtiğimiz günlerde ise Instagram'ın bölgedeki varlığına son vermesinin ardından Rusya'daki blogger ve influencer'ların sosyal medya üzerinden paylaştıkları tepkileri kısa sürede gündem olmuştu.

markalarin-rusyaya-veda-ederken-olusturablecekleri-yeni-logolar

Markaların Rusya'ya karşı aldıkları bu tavrın ardından Çekya'lı sanat yönetmeni Václav Kudelka, dünya devi markaların bu çıkışlarını logolarına ve sloganlarına yansıtarak markaların logolarını mizah içeren şekilde yeniden tasarladı. Tasarlanan yeni logolar, markaların Rusya'ya "hoşçakal" deme tarzlarını yansıtıyor.

Kudelka tarafından oluşturulan tasarımlarda, markaların hem logolarının hem de sloganlarının değiştirildiğini görüyoruz. Ünlü markaların logolarının Václav Kudelka tarafından tasarlanan yeni halleri ise şu şekilde:

markalarin-rusyaya-veda-ederken-olusturabilecekleri-yeni-logolar-1

markalarin-rusyaya-veda-ederken-olusturabilecekleri-yeni-logolar-2

markalarin-rusyaya-veda-ederken-olusturabilecekleri-yeni-logolar-3

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir