Markalardan Onur Haftası İle İlgili Birbirinden Renkli Paylaşımlar

LGBT Onur Haftası, her yıl haziran ayının son haftası Dünya'nın dört bir yanında destekçileriyle birlikte gerçekleştirilen Onur Yürüyüşü ile kutlanıyor. Bu yıl virüs dolayısıyla yürüyüşler gerçekleşemeyecek olsa da ünlü markalar LGBT bireyler için destek kampanyaları, sosyal medya paylaşımları ve reklamlar hazırlamayı ihmal etmedi. Bu paylaşım ve kampanyalardan bazılarını sizler için derledik:

Durex

Covid-19 nedeniyle Onur Yürüyüşü bu yıl gerçekleştirilemeyecek olsa da
Durex, Gmag ile iş birliğine giderek; #LGBTHaklarıİnsanHaklarıdır etiketiyle, bu tarihi yürüyüşün emin adımlarla devam ettiğini vurgulayan bir “Onur Haftası” filmi yayınladı.

https://www.youtube.com/watch?v=oHyYwUSXNfk&feature=emb_logo

P&G

P&G Onur haftası için yayınladığı reklam filmi, LGBTQ topluluğu üyelerinin yeni biriyle tanışırken hissettiği yargılanma, reddedilme korkusunu gözler önüne seriyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=dxwYkvPzUGI&feature=emb_logo

Decathlon

Decathlon Türkiye, “Onur Ayı” nedeniyle Instagram ve Linkedin hesaplarında “Decathlon’da her renge yer var! Cinsel kimlik ve yönelimden bağımsız olarak, herkes için eşit bir çalışma ortamında, çeşitlilik ve kapsayıcılığı destekliyoruz.” mesajını yayınlamıştı.

https://www.instagram.com/p/CA5H1tOBvz7/?utm_source=ig_embed

Bu paylaşıma yönelik birçok tepki alan şirket bir açıklama daha yapmış, açıklamasında “Paylaşıma gelen tepki ve yorumlar bizi çok şaşırttı ve üzdü” derken “Ayrımcılığın her çeşidine karşıyız” diyerek duruşundan geri adım atmayacağını da vurgulamıştı.

https://twitter.com/DecathlonTurkey/status/1268580030491262982?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1268580030491262982&ref_url=https%3A%2F%2Fpazarlamasyon.com%2Fdecathlondan-ayrimciligin-her-cesidine-karsiyiz-aciklamasi%2F

Linkedin

Linkedin iş hayatında ayrımcılık ve istismara yönelik politikalara karşı farkındalığı arttırmak adına logosunu gökkuşağı renklerinde renklendirdi.

Nivea

Nivea geçtiğimiz haftalarda "Oldukça cesur ve aşık insanların cildine bakmaktan gurur duyuyoruz." diyerek sosyal medyadan paylaşımlar yaptı.

https://www.instagram.com/p/CA6-BmsDIfG/
https://www.instagram.com/p/CBAMC91jfhk/

TikTok

Tiktok, LGBTQ+ Onur Ayı için yeni özellikler hazırladığını duyurdu. #MyPride adı altında Onur Polaroidi, Gökkuşağı Farı, Gökkuşağı Pırıltıları, Onur Bayrağı Pelerini ve Gökkuşağı Kurdelesi gibi birçok yeni efekt ekleyen uygulamada ayrıca Onur Ayı için yeni stickerlar tasarlandı.

SteelSeries

Teknoloji devi SteelSeries, global çapta tüm sitelerinden “Klavyenizi Onur Haftası’na Özel Nasıl Optimize Edebilirsiniz?” başlığı ile bir yazı yayınlayarak kullanıcıları RGB aydınlatma teknolojisi ile yaratıcı olmaya davet etti. Marka, LGBTİ+ Onur Haftası’nı ürünlerine özel RGB renk kodları verdi.

Kariyer
Faladdin’in NFT koleksiyonu satışa çıktı

Faladdin, fal dünyasının ilk NFT koleksiyonunu satışa çıkardı.

Bunlar İlginizi Çekebilir