Mark Zuckerberg Metaverse'teki home ofisini tanıttı

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden paylaştığı gönderide sanal home ofisini tanıtarak Quest v39 güncellemesinin özelliklerinden bahsetti.

Geçtiğimiz günlerde Meta'nın, eski ismiyle Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, resmi Facebook hesabından paylaştığı gönderide, Quest 2'nin Horizon Home yazılımında sanal çalışma ortamlarını tanıttı. Paylaştığı gönderinin açıklama kısmında "Quest v39 güncellemesi, bir sonraki büyük projeniz üzerinde çalışabileceğiniz yeni bir home ofis alanı ile çok yakında geliyor." ifadesini kullandı. Güncellemeyi, 360 derecelik bir ön izlemeyle duyuran Zuckerberg, insanların sanal çalışma ortamlarını kullanmaları ile üretkenliklerini artırabileceklerini belirtti.

mark-zuckerberg-metaverse'te-bulunan-ev-ofisini-tanitti-1

Zuckerberg'ün paylaştığı versiyonda, kısmi güneş ışığını karşılayan bir tavan, yapay yeşilliklerin geniş manzarasını sunan büyük pencereler ve sert görünümlü bir yatak yer alıyor. Meta'nın CEO'su, sanal home ofislerin yalnızca estetik özelliklerini tanıtmanın yerine, insanların Messenger aramalarını yanıtlayabilmeleri veya e-postalarını okuyabilmeleri gibi işlevsel özelliklerini öne çıkardı. Zuckerberg'ün sanal home ofislerinin tanıtımında yer verdiği özellikleri halihazırda bilgisayarlarından yıllardır kolayca yapan bazı kullanıcılar için bahsi geçen özellikler pek bir anlam ifade etmedi. 

Facebook üzerinden paylaştığı gönderinin açıklama kısmında Zuckerberg, "Quest v39 güncellemesi, Messenger aramalarını yanıtlayabileceğiniz, e-postaları okuyabileceğiniz veya bir sonraki büyük projeniz üzerinde çalışabileceğiniz yeni bir home ofis alanı ile çok yakında geliyor. Çoklu görev özelliklerimizi varsayılan olarak kullanılabilir hale getiriyoruz, böylece görevler arasında gidip gelirken çalışma alanınızı özelleştirebilirsiniz. Daha fazla insan bilgisayar yerine sanal gerçeklik gözlüğü kullanıyor ve bu tür güncellemeler nerede olursanız olun üretkenliği kolaylaştırıyor." ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir