Mark Zuckerberg, 1 milyar metaverse kullanıcısı için tarih verdi

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, yakın zaman önce CNBC'ye verdiği bir röportajda metaverse kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşacağı tarihi açıkladı.

Mark Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Facebook'un adını Meta olarak değiştirip yeniden markalaşma yolunda önemli bir adım atmıştı. Bu değişimin ardından çalışmalarını metaverse üzerine yoğunlaştıran şirket, günümüzde metaverse'ün en büyük temsilcisi haline geldi. Şüphesiz, metaverse'ün gelecek için vadettiği potansiyele en çok inanan isimlerin başında gelen Zuckerberg metaverse kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşacağı tarihi açıkladı. 

Yakın zaman önce Meta CEO'su Mark Zuckerberg, CNBC'ye verdiği bir röportajda konu metaverse'e geldi. Zuckerberg, gerçekleştirdiği röportajda, dijital içerik satın alımının şirket için önemli bir gelir kapısı olduğundan bahsederken Meta’nın gerçeklik laboratuvarının gelişmesi için bunun büyük bir koz olduğunu ve şu ana kadar milyarlarca dolar harcanan AR ve VR laboratuvarının, satın alımlarla daha da güçleneceğini belirtti.

metaverse-kullanici-sayisi-1

Zuckerberg ayrıca metaverse'e erişmek için herhangi bir özel donanım gerekmediğine ve modern akılı telefonların, tabletlerin ve bilgisayarların metaverse’e erişmek için yeterli olduğundan bahsetti. Bu sayede birçok kullanıcının metaverse'e kolayca erişebileceğinin altını çizen Zuckerberg, 2030 yılında metaverse kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşacağını söyledi. 

Yaşanan gelişmelerden, Meta'nın bu sayıya ulaşmakta kararlı olduğunu söyleyebiliriz. Metaverse henüz potansiyelinin çok başında olsa da, Meta, metaverse'ün potansiyeline ulaşması için kolları sıvamış durumda.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir