Magnum, Yeni Logosuyla Görsel Kimliğini Yeniliyor

Son dönemlerde markaların logolarında bir değişikliğe gidip dijitale daha uygun logolar kullanmaya başladıklarını görüyoruz. Kalabalık gözüken logoların yerini daha minimalist ve zarif tasarımlar alıyor.

Son olarak ise dondurma markası Magnum da logosunda değişikliğe giden markalardan biri oldu. Sunhouse tasarım stüdyosu ile işbirliği yapan Magnum, görsel kimliğini yenilemek amacıyla böyle bir adım attı. Aslında ilk bakışta bu değişikliği fark etmek pek de mümkün değil. Detaya indiğimizde ise farklılıkları anlayabilmiş oluyoruz.

Tabii bu küçük farklılıklar bile markanın görsel kimliğini yenilemek adına büyük etki gösterebilir. Marka da zaten bunu amaçlıyor. Markanın farklılığını yeniden yakalama ve rakiplerinden sıyrılma ihtiyacından kaynaklanan bu değişim; markayı içten dışa güçlendirmek, Magnum'un markasına ilham verecek stratejik marka ilkelerini tanımlamak ve mevcut ambalajı yeni konumlandırmaya uygun hale getirmek için "özgürleştirilmiş bir zevk gücü" olarak yeniden yansıtıldı.

Korkusuzluk, güven ve duyusal hoşgörü uyandırmak amacıyla hazırlanan logoda, altın ve kahverengi M logosu, Magnum'un ikonik duruşunu artırmak için değiştirildi. İş birliği yapılan ajans Sunhouse'a göre, yeni M açısı, markanın en güçlü varlığı olan "crack-and-cream deneyimini" güçlendirmeyi amaçlayarak tasarlanmış.

Siz bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz?

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir