L’Oréal Türkiye ve Google'dan YouTube Artırılmış Gerçeklik Kampanyası: Virtual Try On

L’Oréal Türkiye ve Google “Virtual Try On” kampanyasında tüketicilere ünlü YouTuber Danla Bilic ulaşıyor.

Bu yazımızda L'Oréal’in Maybelline markası için hazırladığı bu yenilikçi kampanyanın detaylarını paylaşıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Google Türkiye ofisinde yapılan “Virtual Try On” kampanyası toplantısına Google FMCG ve Otomotiv Sektör Lideri Hilmi Aydın, Maybelline New York Kıdemli Ürün Yöneticisi Berrak Kibar, L’Oréal Tüketici Ürünleri Divizyonu Dijital Müdürü Murat Nur Çolakoğlu ve de YouTube İçerik Üreticisi Danla Bilic katıldı. Toplantıda YouTube AR teknolojisini kullanarak Maybelline için hazırlanan bu kampanyanın detayları anlatıldı.

Son yıllarda dikkat çeken bir dijital dönüşümden geçen marka Maybelline, “Virtual Try On” kampanyasıyla tüketicilerine ürünleri daha zahmetsiz deneme fırsatı sunuyor.

https://pazarlamasyon.com/loreal-yapay-zeka-ve-artirilmis-gerceklik-sayesinde-guzelligi-onlinea-tasiyor/

“Makyaj Şehirde” isimli YouTube kanalında paylaşılan “Danla Bilic ile aynı anda ruj denemek ister misin?” video içeriğinde takipçilerin “Virtual Try On” özelliği kullanılarak ürünleri denemesi hedeflenmiş. L’Oreal YouTube AR teknolojisini kullanarak tüketicilerinin ürünü denemesini ve hatta beğenirse Watsons’dan satın almasını kolaylaştırıyor. Videoyu izleyen takipçiler, kullandıkları cihazın ön kamerasını açarak birbirinden farklı rujları YouTube AR teknolojisi sayesinse kendi dudağında deneyebiliyor.

Bu özel kampanya kapsamında çok büyük markalar iş birliği yapma fırsatını yakaladı. L’Oreal’in markası Maybelline, Danla Bilic, Google ve deWatsons Virtual Try On kampanyasında bir araya geldi.

Sonuçlar ise bu işin üzerine daha çok gidilmesi gerektiğini gösterir nitelikte. 1.5 milyon renk denemesi ve 150 bin uygulama deneyimi elde edillen “Virtual Try On” kampanyasında Maybelline hem tüketicilerini memnun ediyor hem de çok kıymetli bir iç görü elde ediyor. Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj Serisi'nde hangi renkler daha çok tercih ediliyor, tüketici başka hangi renkleri görmek ister bu vb. bilgiler kampanya sonrası tespit edilebiliyor.

https://youtu.be/wkMoQk0ysx8

Çoğu marka dijital dönüşüm kapsamında yaptığı yatırımlarla tüketici deneyimine odaklanıyor. L’Oréal’de bunu en güzel yapan markalardan biri. Dijital tarafta YouTube kanalının gücünden faydalanarak yaptığı yatırımları her geçen yıl güçlendiriyor.

YouTube’un artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak sürdürülen “Virtual Try On” kampanysı gelecek sene de devam edecek.

Kaynak: MediaCat

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir