LinkedIn Şirket Sayfanızı Daha Görünür Kılmanın 4 Pratik Yolu


Arama motoru sonuçlarındaki organik sıralamalarda ilk sıralarda görünmek için web sitenizi optimize etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Peki, şirketinizin LinkedIn Sayfasını daha görünür kılmak için de SEO’dan faydalanabildiğimizi biliyor muydunuz?

linkedin-şirket-sayfası-1

LinkedIn Marketing Solution Blog geçtiğimiz günlerde, arama motorlarında şirket sayfalarının görünürlüğünü nasıl artırabileceğimiz açıklayan detaylı bir blog yazısı yayınladı. Dilerseniz yazıdan aldığımız önemli SEO ipuçlarını beraber inceleyelim.


1- Anahtar Kelime Araştırması Yapın

LinkedIn, bu işi önce anahtar kelime araştırmasıyla başlamanızı öneriyor. İlgili araştırmayı tamamladıktan sonra, seçtiğiniz anahtar kelimeleri tagline ve hakkında kısımlarına ekleyebilirsiniz.

2- Hakkında Kısmını Oluştururken Aşağıdaki Sorulardan Yararlanın

LinkedIn, şirket sayfası oluşturulurken ilgili içeriklerin tamamen doldurmanın önemini sık sık vurguluyor. Verilere göre, eksiksiz bilgi girişi yapılan LinkedIn şirket sayfaları diğerlerine nazaran haftada %30 daha fazla görüntüleniyor.

Vizyon: Hangi geleceği yaratmaya yardım etmek istiyoruz?
Misyon: O geleceği nasıl yaratırız?
Değerler: Biz kimiz? Nasıl çalışırız?
Konumlandırma: Markamızı diğer markalardan farklı kılan nedir?
Ürünler / Hizmetler: Müşeterilerinize neler sunuyorsunuz?

Ayrıca, yukarıda yazdıklarımızın cevabını içeren bir hakkında sayfası oluşturduktan sonra, slogan ve web sitenizi de eklemeyi unutmamalısınız.

3- LinkedIn Şirket Sayfanızı Sık Sık Güncelleyin

LinkedIn şirket sayfaları gerçekten de çok önemlidir. Marka görünürlüğü, ürün-hizmetlerimiz hakkında faydalı bir topluluk oluşturmak, bu topluluğu aktif olarak yönetmek ve de şirketinizdeki pozisyonlara yönelik iş arayışında olan adaylara yararlı olmasını sağlamak için kullanılır. Tüm bunları göz önüne alarak, siz de arama motorlarına sinyal göndermek için şirket sayfanızda tutarlı ve düzenli aralıklarda güncellemeler paylaşmalısınız.

Gönderileri düzenli bir takvime sahip olan Linkedin şirket sayfaları daha sadık ve aktif takipçilere kavuşacaktır. Böylece arama motorları tarafından sayfa etkin ve değerli bir bilgi kaynağı olarak tanımlanabilir.

4- LinkedIn Şirket Sayfanız için Etkileyici Bir Görsel Seçin

İmaj optimizasyonunun arama motorları sıralamalarında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yine bakış açımızı bu yönde tutmalı ve sayfayı oluştururken, önerilen boyutlara dikkat etmeli, ilgili görsellerin çözünürlüğüne ve tasarımına gereken öenemi vermeliyiz.

LinkedIn için standart logo boyutu 300 x 300 pikseldir. Şirket logonuz, şirket adınızın yanında görüntülenmelidir.

Arka plan için imaj seçerken sadık kalmamız gereken ölçü 1536 x 768 piksel olacaktır. Bu imaj, şirket sayfanızın en üstünde büyük miktarda yer kapladığından sağladığı avantajdan maksimum faydalanabilecek şekilde seçilmelidir.


Hali hazırda LinkedIn sayfanızı için oluşturduğunuz belli stratejiniz olsa da yukarıdaki önerileri mevcut uygulamalarınızla birleştirmeniz size fayda sağlayacaktır.

Siz LinkedIn şirket sayfanızı hareketlendirmek için neler yaptınız? İşe yarayan veya beklediğiniz gibi sonuçlanmayan örnekleri bizlerle paylaşmak ister misiniz?

Kaynaklar: Search Engine Land, LinkedIn Marketing Solutions, LinkedIn Marketing Solution Blog

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir