LinkedIn hikâyeler özelliğini kaldırıyor

Popüler iş platformu LinkedIn, Eylül ayının sonunda Stories'i kapatıyor.

LinkedIn'in hikâyeleri kaldırma hamlesi, Twitter'ın Temmuz ayın Stories benzeri özelliği olan Fleets'i kapatmasının ardından geldi. LinkedIn gibi Twitter da kullanıcıların kısa süreli videolara istediği şekilde yanıt vermediğini gözlemledi.

Özelliğin kaldırılmasının nedeni olarak LinkedIn'i öğrenen kullanıcıların hikâyenin kaybolmasını istememesiydi. Liz Li, "Hikayeleri geliştirirken, insanların profillerine gayri resmi videolar eklenmesini istemeyeceklerini ve bu geçiciliğin insanların paylaşım konusunda hissettikleri engelleri azaltacağını varsaydık" dedi. "Görünüşe göre profesyonel hikayenizi daha kişisel bir şekilde anlatan ve hem kişiliğinizi hem de uzmanlığınızı sergileyen kalıcı videolar oluşturmak istiyorsunuz." ifadelerine yer verdi.

The Verge'de yer alan habere göre şirket yaptığı açıklamda, uygulamanın hikayeler özelliğini kapattığını duyurdu. LinkedIn kıdemli ürün müdürü Liz Li konuyla ilgili; "Mevcut hikayeler özelliğini Eylül ayının sonuna kadar kaldırmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. Snapchat tarzı hikâyeler özelliği ilk olarak 2020 yılının Şubat ayında test edilmişti.

İki sosyal medya platformunun kapatma hamlesi sonrasında diğer sosyal medya şirketleri arasında story özelliğini kaldıranların sayısında artış olabilir. Fakat Snapchat ve Instagram'ın yakın zamanda bu özellikten vazgeçmesi pek ihtimal dahilinde görünmüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir