LG İstismar İçeren TikTok Reklamı İçin Özür Diledi

LG Polonya'nın TikTok hesabından paylaştığı ve yeni telefonunun kamerasını tanıtmak istediği cinsiyetçi ve istismarcı reklam videosu haklı olarak çok tepki aldı.

LG Polonya, yeni akıllı telefonu V60 ThinQ 5G'nin kamerasını tanıtmak için doğa, insan, manzara gibi materyaller kullanmak erine taciz ve istismar içeren bir bir kurgu tercih etti.

Videoda genç bir kadını merdivenlerden çıkarken görüyoruz. Arkasında da yaşlı bir erkek fotoğraf çekiyor. Kendisinin fotoğrafını çektiğini düşünen ve sinirlenerek geri dönüp telefonu karıştıran genç kadın, telefonda yaşlı adamın selfie'leri ile karşılaşınca gülümseyerek merdivenleri çıkmaya devam ediyor ancak seyirci telefonda selfie'lerden sonra genç kadının arkadan çekilmiş bir fotoğrafını görüyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=87MwtghhTcQ&feature=emb_logo

LG Polonya tarafından hazırlanan sosyal medya içeriğinin üst merciler tarafından takip edilmediğini ve bu yüzden de böyle bir olayın LG'den habersiz meydana geldiği ifade edildi. Hiçbir manası olmayan bu video için LG resmi kanallarından özür dilemiş olsa da pek çok kişi bu video için hala sinirli.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir