LG Art Lab ile NFT'ler televizyon üzerinden alınıp satılabilecek!

LG, NFT platformu LG Art Lab'ı piyasaya sürdü! Kullanıcılar, NFT'lerini televizyon üzerinden alıp satabilecekler.

Web3 teknolojileri gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer kaplıyor. Birçok dijital mecrada karşımıza çıkan bu teknolojiler, şimdi ise Güney Kore’nin en önemli teknoloji şirketlerinden LG Electronics ile televizyonlarımıza geliyor. Hedera Hashgraph ile ortaklık kuran şirket, Hedera ağı ile kullanıcıların televizyonları üzerinden NFT'leri görüntüleyebilmelerini ve alım satım yapabilmelerini sağlayacak. 

lg-lab-1

LG, yeni pazar yeri LG Art Lab ile kullanıcıların televizyonları üzerinden  NFT'leri görüntülemelerine, almalarına ve satmalarına olanak sağlayacak. Şirket bu hamlesiyle geç de olsa NFT dünyasına adım attı diyebiliriz. Platform, şu an için sadece ABD'deki kullanıcıların ilgisine sunuldu ve webOS 5.0 ve üstü sürümlerle çalışan LG TV'lerde kullanılabilecek. Kullanıcılar, QR kod yardımıyla NFT’lere televizyon üzerinden erişebilecek. 22 Eylül tarihinde LG Art Lab'de sergilenecek ilk NFT, Barry X Ball iş birliğinde üretilen metal görünümlü bir heykel serisi olacak.

Wallypto isimli cüzdanın beta testlerine başlandı!

LG'nin ana ekranından indirebilen LG Art Lab'in aynı zamanda “Live Drops” özelliği olacak. Kullanıcılar bu sayede, henüz platforma yüklenmemiş NFT'leri önceden görüntüleyebilecek ve platforma ne zaman yükleneceği hakkında bilgi sahibi olabilecekler. LG, kullanıcıların televizyon üzerinden NFT satın alım işlemlerinde kullanabilecekleri Wallypto isimli cüzdanın ise beta testlerine başladı. Hedera üzerinde inşa edilen Wallypto adlı cüzdan NFT'lere uyumlu olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir