LG, Akıllı Telefon Pazarından Çekildiğini Doğruladı

Geçtiğimiz günlerde LG'nin akıllı telefon pazarından çekilme düşüncelerinin olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise LG, akıllı telefon pazarından çekildiğini doğruladı.

Mevcut  akıllı telefonların satışta kalmaya devam edeceğini bildiren LG, işletmenin kapanışını bu yıl Temmuz ayı sonunda tamamlayacağını söyledi. Bir dönem Samsung ile rekabet eden LG'nin son dönemlerde akıllı telefon piyasasındaki yenilikleri yakalayamadığı ve alternatif olarak Çin merkezli akıllı telefon pazarı yelpazesinin genişlemesiyle satışlarında büyük oranda düşüş yaşamıştı. 2021 yılı için kâra geçmeyi planlayan LG'nin görüyoruz ki bu planı gerçekleşmedi.

LG ise yaptığı açıklamada, kararın "Elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümlerin yanı sıra platformlar ve hizmetler gibi büyüme alanlarına odaklanmasını sağlayacak" dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir