Lenovo'nun Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold Artık Türkiye'de

İlk defa CES 2020'de tanıtılan ve dünyanın ilk katlanabilir ekranlı bilgisayarı olma özelliğini taşıyan Lenovo ThinkPad X1 Fold Türkiye'de de satışa çıkıyor. Rekor bir fiyattan satışa çıkacak olan bilgisayara pek çok hediye de dahil olacak.

Normal dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen ThinkPad X1 Fold, isteğe bağlı olarak tablet gibi de kullanılabilecek. ThinkPad X1 Fold'un Türkiye fiyatı ise 42.499 TL olarak açıklandı.

Bilgisayar ve teknoloji pazarının geleceğini değiştirecek bir model olan ThinkPad X1 Fold'da 13.3 inç 4:3 2048×1536 piksel katlanabilir bir OLED ekran yer alıyor. Ekranı sayesinde ThinkPad X1 Fold kolayca katlanabiliyor ve rahatlıkla taşınabiliyor. Aynı zamanda çevrimiçi göz atma , video aktarma ya da sunum amacıyla kullanılan cihaz tablet formuna da getirilebiliyor.

Cihaz katlandığında, ekranın alt kısmı sanal bir klavye görevi sağlayabiliyor. Lenovo, Ekranın LG tarafından üretildiği belirtirken, ekran panelinin taban kısmının cam yerine plastikten yapıldığı ve daha fazla esneklik sunduğu ifade etti. Son olarak sadece 999 gram olan bu cihaz Intel Hybrid teknolojisine sahip Core i5 işlemciyle destekleniyor.

 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir