Lenovo'dan İşyerinde Cinsiyet Eşitliğine Yönelik İlginç Kampanya

Dünyanın pek çok yerinde özellikle de MENA bölgesinde iş dünyası cinsiyet eşitsizliklerinin bolca olduğu bir yer. Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları eşitsizlikler nedeniyle yıllık ortalama 575 milyar dolar gelir kaybı yaşanıyor.

Cinsiyet eşitliği konusunda taahhütleri olan Lenovo Wunderman Duba ile birlikte bu konuya dikkat çeken ve farkındalık yaratan bir kampanya oluşturdu.

Wunderman ekibi kapsamlı bir araştırmadan sonra, işyerinde birçok kelimenin kadınlar ve erkekler için aynı anlama gelmediğini fark etmiş. Örneğin 'kıdem' kelimesi erkeklerin çoğunluğu için otorite anlamına gelirken kadınların %64'ü için yeteneklerini sürekli sorgulamak demek.

Equality Spell Check (Eşitlik Yazım Denetimi) adlı bir Word eklentisi geliştiren Lenovo, bu eklenti ile seçili 250 sözcüğü yanlış yazılmış olarak algılıyor ve yazım denetimi yapıldığında bu sözcükler üzerinden cinsiyet eşitsizliğine dair veriler sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=s_k7Qkbaujw&feature=emb_logo

Künye

  • Reklamveren: Lenovo
  • Reklam Ajansı: Wunderman Dubai & Wunderman Beyrut
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir