LEGO'dan yeni yapay zeka tabanlı tarayıcı

LEGO, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunurken yapay zeka destekli uygulama olan Brickit ile elinizdeki parçaları saniyeler içinde tarayıp yeni yapı fikirleri sunabilir.

LEGO tuğlaları ile ne yapacağınız hakkında bir bilginiz yoksa bu sizin için can sıkıcı olabilir. Ancak bu sorunu çözebilecek bir uygulama olan Brickit, tuğla yığınını hızla tarayarak hızlı bir şekilde yapabileceğiniz şeyler önermek için yapay zeka destekli bir kamera kullanıyor.

Hollandalı girişimci Alexander Klöpping , Brickit'in nasıl çalıştığını gösteren bir video paylaştı. LEGO tuğlalarınızı toplayın ve zemine bırakın. Daha sonra ugulamayı açın ve sahip tuğlaları taramasını bekleyin. Saniyeler sonra, çok hızlı çalışan uygulama ile devasa LEGO tuğla koleksiyonundan ne arayacağınızı düşünmeden seçebileceğiniz ve oluşturabileceğiniz seçenekler sunuyor. Hatta uygulama, her bir tuğlanın yerdeki yerini bile belirleyen bir özelliğe sahip. Böylece renkleri ve tuğlaları arayarak zaman kaybetmemenizi sağlıyor.

Brickit, Instagram’da uygulamanın nasıl çalıştığını vurgulayan ve işlevlerini anlatan bir paylaşım yaparak uygulama hakkında bilgi verdi. Tuğlaları taradıktan sonra sıfırdan inşa etmek istediğiniz minik projeyi seçtikten sonra adım adım bir oluşturma süreci izleniyor.

Bu sonbaharda Android cihazlarda yer alacak olan uygulama, şu an sadece App Store'da bulunuyor. kullanıma sunulacaktır.

https://twitter.com/AlexanderNL/status/1410253599502962692?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1410920774282711040%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=https%3A%2F%2Fgadgets.ndtv.com%2Fapps%2Fnews%2Flego-brick-build-brickit-app-ai-camera-scan-suggest-build-share-apple-app-store-ios-2478439

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir