LEGO'dan, 477 bin parça gerçek boyutlu Toyota Supra GR

LEGO, en etkileyici yapılarından birini ortaya çıkardı ve Toyota Supra GR'nin kullanılabilir gerçek boyutlu bir modelini yaptı.

LEGO, Toyota Supra GR’ın 35’inci yıldönümü için, 477 bin 303 tuğla parçasıyla otomobilin sürülebilir bir benzerini tasarladı. Şirket bunu ilk defa yapmıyor. Daha önce Haziran ayında, Lamborghini Sián'ın bir lamborbenzeri olan 400 binden fazla tuğla parçasından oluşan gerçek boyutlu bir modelini yapmıştı. 

https://pazarlamasyon.com/legodan-400-bin-parcali-gercek-boyutlu-lamborghini-seti/

Otomobilin büyük bir kısmı LEGO tuğlalarından oluşuyor. Fakat tekerlekleri, sürücü koltuğu, direksiyon simidi, gösterge paneli ve markanın logosu gerçek bir araçtan alındı. Toyota Supra GR'ın LEGO versiyonunun yapımı tam 3 bin saat sürdü. Ağırlığı ise 1 ton 885 kilogram olan otomobile, yolda çalışabilmesini sağlayacak bir elektrikli güç aktarma ekipmanı da yerleştirildi. 

Otoyolda kullanabileceğiniz LEGO yapımı Toyota Supra GR'ın hızı ise saatte 27 km'yi geçmiyor. Ziyaretçiler, Japonya'da bulunan LEGOLAND'a uğrayıp, bu büyük LEGO otomobili 11 Ekim'e kadar görebilecekler. Eğer bu aracı kendi evinizde de görmek istiyorsanız yakın zamanda satışa sunulacak olan 299 parçalık LEGO Toyota GR Supra Speed Champions setini alabilirsiniz.

[embed]https://www.instagram.com/p/CSjrJYsIS1U/[/embed]

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir