LEGO, Polonya'daki Genç Nesli Hava Kirliliği Konusunda Eğitiyor

LBB Online'da yer alan habere göre, Polonya'daki enerjinin yüzde 79,9'u kömürden üretiliyor. Bu nedenle ülkedeki hava kirliliği ciddi düzeyde ancak Polonya'daki okullarda genç nesile bu önemli konular öğretilmiyor. Bu problemden yola çıkan LEGO da Ogilvy ile bir işbirliği yaparak Polonya'daki genç nesli hava kirliliği konusunda eğitmeye karar verdi.

https://pazarlamasyon.com/lego-1980lerin-ikonik-reklamini-yeniden-yaratti/

Ogilvy Social Lab'in hazırladığı Green Instructions (Yeşil Talimatlar) kampanyası LEGO’nun Rebuild the World konumlandırmasının bir parçası olarak, artan genç nüfusu hedef alarak onlara LEGO setlerini daha çevreci versiyonlara nasıl dönüştüreceklerini öğretiyor. 

Kampanyanın basılı ayağında, arabaların bisiklete veya scooterlara, uçakların elektrikli arabalara ve kömür madenlerinin elektrik üreten yel değirmenlerine dönüştüğünü görülüyor.

Ogilvy Social Lab ayrıca kampanyanın bir uzantısı olarak çevrimiçi dersleri de başlattığını da duyurdu. Bu sınıflar Polonyalı öğretmenler tarafından yönetilecek ve halka açık hale getirilerek başka insanların da derslere katılabilmesi sağlanacak.

Zaten halihazırda çocukların gelecek için önemli olduğunu bilen marka, onların dünyaya bakış açılarını değiştirmek ve geleceği inşa ederken onlara faydalı olabilmek adına birçok kampanya yürütüyordu. Bu kampanya da LEGO'yu sürdürülebilirlik açısından hem doğaya hem de gençlere bir adım daha yaklaştırdı.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir