LEGO, LGBTQ+ için Hazırladığı Yeni Serisinde Gökkuşağına Yeni Renkler Ekledi

Markaların Onur Ayı için hazırladıkları serileri zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Bazı markalar farklılık yaratmak adına konu hakkında dikkat çekici işler yapıyor. Şimdi ise bu markaların arasına LEGO da katıldı.

https://pazarlamasyon.com/ikea-japonya-tokyo-rainbow-pride-icin-koleksiyon-hazirladi/

LEGO, LGBTQ+ için hazırladığı yeni serisinde kapsayıcılığı temel alarak, "Everyone Is Awesome" temasında yeni bir yol benimsedi. Bu setin içinde ise 11 farklı renk içeren figürler bulunuyor. Topluluğu temsil eden gökkuşağı renklerinin yanı sıra; açık mavi, pembe, beyaz gibi renkler de bulunuyor. Öte yandan çok alışık olmadığımız siyah ve kahverengi renklerini de ekleyerek renkli insanları kabul ettiğini pekiştiriyor.

https://twitter.com/LEGO_Group/status/1395303326879735811

Başlangıçta bu set LEGO'nun Tasarım Başkan Yardımcısı olan tasarımcı Matthew Ashton tarafından kişisel bir proje olarak yaratılmıştı ancak LEGO'daki LGBTQ + topluluğunun diğer üyelerinden olumlu geri bildirimler duyduktan sonra toplulukla paylaşma kararı alındı.

Ashton tasarladıkları setle alakalı, "Yaratıcılık ve kendini ifade etme sevgisini LEGO oyuncaklarıyla paylaşıyoruz ve bu set, sürekli paylaşılan tüm sevgi ve ilham için minnettarlığımı göstermenin bir yolu." dedi. Everyone Is Awesome isimli setin fiyatı ise 34.99 dolar ve online mecralardan satın almak mümkün.

Kariyer
NFT ticaret hacminde yüzde 98'lik düşüş

Dune Analytics'in NFT işlem hacmini mercek altına aldığı raporda, haftalık NFT işlem hacminin 2022'nin başından beri yüzde 98 düştüğü belirtiliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir