LEGO, kağıttan yapım kılavuzlarına veda mı ediyor?

LEGO haber sitesi Brick Fanatics'in bildirdiğine göre, LEGO setlerinin yanında gelen kağıttan yapılmış yapım kılavuzları son bulabilir.

LEGO dünyası hakkında haberler, incelemeler ve tasarımların yer aldığı internet sitesi Brick Fantastics'in bildirdiğine göre, LEGO CITY setleri artık kağıttan yapılmış çevirmeli yapım kılavuzlarıyla gelmeyecek. Genellikle çok parçadan oluşan setlerin yapımında bir rehbere ihtiyaç duyulacağından, LEGO sahiplerinin yapıyı oluşturmasına akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden ulaşabilecekleri, önceden kaydedilmiş bir rehber videosu yardım edecek.  

LEGO-kagittan-yapim-kilavuzlarina-veda-mi-ediyor-1

Bu değişimle birlikte sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı amaçlayan LEGO'nun, kağıttan yapılmış kılavuzlardan tamamen uzaklaşıp internet tabanlı bir deneyime geçmesi oldukça mümkün görünüyor. Özellikle çok parçalı yapı setlerinin yanında gelen kalın kitapçıklara veda etmek, şirketin çevresel ayak izini azaltmasında önemli bir adım olabilir.

Kağıttan yapılmış kitapçıkların yerine internet tabanlı üç boyutlu bir deneyim modelinin kullanılması, LEGO sahiplerinin karmaşık modelleri yaparken parçaları yakınlaştırıp yakından incelemelerine, böylece yapıyı daha kolay bir şekilde inşa etmelerini mümkün kılabilir. Burada önemli nokta şu; LEGO'nun sürdürülebilirliğe katkı sağladığı bu değişikliğin LEGO severler tarafından beğenilip beğenilmeyeceği. Bunun cevabını bilmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir