LEGO'dan "Duygu kavanozları" ile çocukların iç dünyasına yolculuk

LEGO “Duygu kavanozları” projesi ile çocukların ifade etmekte zorlandığı duyguları açığa çıkarıyor.

Yaşadığımız dünyanın zorluklarıyla birçok alanda karşılaşırken yetişkinler olarak bu zorlukları tespit edip üstesinden gelmek için uğraş gösteriyoruz. Boyutları farklı olsa da zaman zaman sadece yetişkinler değil çocuklar da bu zorluklarla karşılaşıyor ve onların kendilerini ifade etmeleri, zorlukları aşma kabiliyetleri yetişkinlere göre oldukça güç. LEGO da bu durumdan yola çıkarak çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri adına "The Feelings Jar" adını verdiği "duygu kavanozlarını" tasarladı.

Duygularını ifade edemeyen çocukların yoğun stres ve baskı yaşadığı düşüncesiyle hareket eden LEGO, duygularını dile getiremeyen çocuklara yardımcı olmak amacıyla yaratıcı bir yöntem sunuyor. Hemen hemen herkesin evinde bulunan şeffaf cam kavanozlarla beş adımda çocukların duygularını ifade etmelerini sağlayarak, bu sorunu önüne geçmeyi amaçlıyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEGO (@lego)'in paylaştığı bir gönderi

İlk adım, boş bir kavanoz ve renkli LEGO bloklarını alarak sessiz bir ortam bulmaktan başlıyor. İkinci adımda ise çocuklardan o an hissedilen duyguların, LEGO bloklarıyla inşa edilmesi isteniliyor. Üçüncü adımda, çocukların o an hissettiği duygularla inşa ettikleri LEGO bloklarının kavanoza yerleştirmesi istenirken ne tasarladığı hakkında da bilgi verilmesi amaçlanıyor. 

Dördüncü adımda duygu paylaşımı yapılırken aşırı tepkiler vermemek ve çocukların duygularını ifade etme konusunda doğru kelimelerle rehberlik etmek olduça önemli. Sohbet bittikten sonra son adımda ise duygu kavanozunu, evin görünen bir köşesine yerleştirip ihtiyaç duyulduğu an bu paylaşımı tekrar yapabilecekleri mesajı veriliyor.

LEGO çocuklar üzerinde yapılan araştırmalardan yola çıkarak edindiği verileri göz önünde bulundurarak hazırladığı kampanyada, çocukların kendilerini daha iyi ifade etmelerini amaçlarken bu konuda bir farkındalık da yaratmak istiyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir