LC Waikiki Kendi Online Pazaryerini Kuruyor

Dünya Gazetesi'nin haberine göre geçtiğimiz haftalarda tüm e-ticaret sitelerinden ürünlerini kaldıran LC Waikiki online ticarette yeni bir adım atarak sadece kendi sitesinden satış yapacağını ve online bir pazar yeri kuracağını açıkladı.

2020 yılını pandeminin etkisiyle e-ticarette beklentilerin üzerinde satış gerçekleştiren LC Waikiki, 2019 yılına göre yaklaşık yüzde 140 büyümüştü. Buna paralel olarak aynı büyüme oranları sitenin trafik rakamlarında da görülmüştü. LC Waikiki E-Ticaret Kategorisi Direktörü Efsun Janset Yılmaz, "En çok büyüyen metriklerimizden biri de dönüşüm oranımız oldu. Pandemi öncesinde sitemizi ziyaret ederek ciddi etkileşim sağlayan ancak alışverişini mağazalarımızdan tamamlayan çok sayıda müşterimiz, mağazaların kapanması ve çalışma saatlerinin kısıtlanmasıyla alışverişini online kanallardan gerçekleştirdi. Bu nedenle 2020 yılını bir önceki yılın çok üzerinde rakamlarla tamamladık" diyerek 2020'nin tablosunu ortaya koymuştu.

https://pazarlamasyon.com/lc-waikikiden-yeni-ayakkabi-magazasi-zinciri-lcw-steps/

Ancak online kanallarda bu kadar büyümenin ardından Dünya Gazetesi'nden Özge Yavuz'un haberine göre şirket yakın zamanda aldığı bir kararla e-ticarette ürünlerini sunduğu platformlardan ayrılma kararı aldı. Bundan böyle şirket, ürünlerini sadece kendi sitesi www.lcwaikiki.com üzerinden satacak. Böylece aracıyı ortadan kaldıracak. Daha önce pazara sunmadıkları Southblue, X-Side gibi markaları da devreye alarak, kendi sitelerinde satmaya başlayacak olan şirket, kendi online sitesini bir pazaryeri olarak konumlandıracak. Buradaki amaç, sürdürülebilir ticareti geliştirip, rekabette avantaj sağlamak olacak.

Röportajda LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük,  2021 global ciro hedefi 36 milyar TL olduğunu dile getirirken bundan sonra tek bir pazaryeri olarak faaliyet göstereceklerini  ve bunun için de tek çatı altında bünyesinde bulundurduğu birçok markayı bir araya getireceklerini söyledi.

https://pazarlamasyon.com/lc-waikikiden-online-alisveriste-24-saatte-teslimat-taahhudu/

Küçük, şöyle devam etti: “Dream, Step, X-Side, Vision… Bunlar bizim alt markalarımız. Marketplace olarak yatırım yapacağız. Bunların hepsini içine topladığımız takdirde birçok kesime hitap edeceğiz. Kendi içimizde pazaryeri oluyoruz. Biz internetteki 2023 ciro hedefini 2020’de yakaladık. 2021 sonunda 3 kat büyümüş olacağız pandemi öncesine göre. Ayrıca bu alanda önemli bir karar verdik. Ürünlerimizi sadece kendi sitemizde satmaya başladık. Başka internet sitelerine ürün vermeyi bıraktık Trendyol, Hepsiburada gibi… LC Waikiki sadece lcwakiki.com’da satılacak.''

Aracı firmalarda ürünlerini karsız sattıkları için aradaki aracıları kaldırıp, daha rekabetçi fiyat sunmak isteyen LC Waikiki'nin bu hamlesi sonrası bakalım diğer markalar ne yapacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir