Lacoste, Tehlike Altındaki Hayvanlara Dikkat Çekmek İçin Logosunu Değiştirdi

  • Lacoste, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği ile birlikte hayata geçirdiği bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek için ikonik timsah logosunun değiştirdi ve kendi logosunun yerinde nesilleri tükenmekte olan bu hayvanların figürlerine yer verdi.
  • Kampanya kapsamında nesli tükenmekte olan 10 farklı hayvan türüne özel olarak sınırlı sayıda 10 farklı polo yaka tişört üretildi ve her bir hayvan türünden doğada kaç tane varsa, o tür için üretilen tişört adedi de o kadardı.
  • Sınırlı sayıda üretilen bu polo yaka tişörtler 135 sterline satılacak ve resmi satış, 22 Mayıs tarihinde başlayacak.
  • İlgili Yazı: Dünyaya Nasıl Zarar Verdiğimizi Gösteren 16 Çarpıcı Sosyal Reklam

Fransız giyim markası Lacoste, geçen yıl Uluslararası Doğayı Koruma Birliği ile yaptığı ortaklık kapsamında, nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek için ilk defa ikonik timsah logosunu değiştirmişti. Giyim markasının Uluslararası Doğayı Koruma Birliği ile gerçekleştirdiği bu ortaklık, üç yıl sürecek bir anlaşmayı kapsıyordu ve işte bu sosyal sorumluluk kampanyası da bu anlaşmanın bir parçasıydı.

Design Taxi'nin aktardığı habere göre, Lacoste devam eden bu anlaşma kapsamında, farklı ülkelerde bulunan çeşitli nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek için yine markayla özdeşleşmiş timsah logosunun değiştirdi ve kendi logosunun yerinde nesilleri tükenmekte olan bu hayvanların figürlerine yer verdi.

Bu sosyal sorumluluk kampanyası, nesli tehlike altında olan 10 farklı hayvan türünü ön plana çıkartan ve sınırlı sayıda üretilen 10 farklı “Türlerimizi Kurtarın” polo yaka tişört tasarımını içeriyor. Her bir hayvan türünden doğada kaç tane varsa, o tür için üretilen tişört adedi de o kadardı. Yaşam stili odaklı haberler yayımlayan Highsnobiety isimli internet sitesinin aktardığı habere göre, bu zamana dek 3.520 adet polo yaka tişört üretildi.

https://www.instagram.com/p/BxjynX_l4-D/

Bu arada belirtilene göre, sınırlı sayıda üretilen bu polo yaka tişörtler 135 sterline satılacak ve resmi satış, 22 Mayıs tarihinde başlayacak. Bu sosyal sorumluluk kampanyası ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen takipçilerimiz, buraya tıklayarak Lacoste'un "Türlerimizi Kurtarın" adını verdiği kampanya için meydana getirdiği sayfaya ulaşabilirler.

Son olarak Lacoste ve Uluslararası Doğayı Koruma Birliği arasındaki bu resmi ortaklığın, geçen yıl her iki kuruluşun da birlikte vahşi doğayı korumak için farkındalık yaratmaya ve fon oluşturmaya karar vermesiyle kurulduğunu belirtelim.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir