L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen: "Maybelline New York ve Watsons işbirliğiyle makyajın kuralları yeniden yazılıyor"

L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen ile Maybelline New York Watsons işbirliği kapsamında hayata geçen "Break Free" kampanyası ile ilgili sorularımızı yönelttik.

Maybelline New York, Watsons işbirliğiyle hayat geçen ve çeşitli fırsatlarla tüketicinin beğenisine sunulan Break Free kampanyasını ve tüm ayrıntıları L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen ile konuştuk.

Maybelline New York, Watsons işbirliğiyle hayata geçen “Break Free” kampanyasını sizden dinleyelim...
Yenilikçi ve güçlü ürün pörtföyü ile makyaj trendlerine yön veren Maybelline New York, Watsons ile birlikte makyajın renkli ve eğlenceli dünyasını tüketicilere sunuyor. Kampanyamız Break Free de bu amacı, hikâyesi ile birlikte hayata geçirmiş bir kampanya. Yeni Break Free kampanyamızla tüm kadınlara “Limitlerini zorla, Cesur yaşa!” diyoruz. Çarpıcı olmanın ve içinden geldiği gibi yaşamanın altını çizen kampanyamız, her bir kadına “Kurallarını yık, Kendini özgür bırak!” mesajını veriyor. Break Free ile daha fazla sayıda kadının limitlerini aşarak makyajda kendi tarzını yansıtması, en büyük amacımız. 4 yıldır Watsons ile farklı konseptlerde gerçekleştirdiğimiz işbirliğimizi geçen sene Press Play teması kapsamında pandemiden sonraki geri dönüşü vurgulamıştık. Break Free ile de bunun devamında makyajın geri dönüşünü, limitleri zorlayarak ve çarpıcı olarak makyajda kuralları yeniden yazıyoruz.

Break Free kampanya detaylarından bahseder misiniz?
Kampanya kapsamında, çok sevilen ürünlerimizi indirimli fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. Tüm ayı kapsayacak haftalık fırsatlar; Watsons mağazaları, watsons.com.tr ve Watsons Mobil Uygulaması’nda Maybelline New York müşterilerini bekliyor. Aynı zamanda Watsons Card ile 350 TL ve üzeri Maybelline New York alışverişi yapanlar, hediye çekilişine katılma hakkı elde ediyor. Break Free kampanyamız çekilişle 3 kişiye Dyson Airwrap Saç Şekillendirici kazandırırken, tüketiciler kampanya kapsamında birçok farklı hediyeye de sahip olma fırsatı yakalıyor. Kampanyamızın öğrenci ayağından da bahsetmek isterim. Break Free sürprizlerimiz, öğrencileri kampüslerde bekliyor. Üniversitelerin açılışı ile seçili kampüslerde Maybelline New York X Watsons Break Free sürprizleri, öğrencilerin ilk günlerinde yanında oluyor. 

Kampanyayla ilgili olarak geri dönüşler nasıl oldu?
Müşterilerimizden çok olumlu dönüşler alıyoruz. Kampanyamıza yoğun bir ilgi var. Bununla birlikte Break Free kampanyasının, markamızın kadınlara vermek istediği mesajı tam anlamıyla yansıttığına inanıyoruz. İyi fikir, iyi uygulama ve başarılı planlamanın beraberinde bizi mutlu eden sonuçları getirdiği düşüncesindeyiz. Sosyal medyadan da çok güzel dönüşler ve olumlu yorumlar aldık. Makyaj severlerle aramızda özel bir bağ olduğunu düşünüyoruz. Break Free ile beraber bu bağın daha da güçlendiğine inanıyoruz. 

Break Free kampanyası mecra ve kitlelere göre kişiselleştirmede nasıl bir rol oynadı?
Break Free kapsamında dijitalden, satış kanallarımıza kadar birçok farklı noktada farklı kitlelerle buluşmaya devam ediyoruz. Watsons mağazaları, Watsons.com.tr ve Watsons Mobil Uygulamasında tüketicilerimizi bekleyen birbirinden farklı hediyeler, çekiliş kampanyamız ve QR kod ile oluşturduğumuz Break Free oyunumuz ile farkı kitlelere göre kişiselleştirmeler mevcut. Dijital kanallarda influencerların güçlü iletişimleri ile de çeşitli kitlelerle buluşuyoruz. Galataport’ta gerçekleştirdiğimiz Break Free davetinde, güçlü influencerların paylaşım ve canlı yayınları ile de o gece kampanyaya yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Üniversite öğrencileri ile buluştuğumuz seçili kampüslerdeki Break Free makyaj deneyim alanları ile ve Watsons’ın WBus Watsons Minibüsü ile İstanbul’un birçok farklı noktasında gençlerle çeşitli organizasyonlarla buluşmaya devam ediyoruz. TV kanallarında ve dışarıda birçok caddede ve yolda Break Free ile ansızın karşılaşmanız da mümkün, Bağdat Caddesi ve Nişantaşı’nda oluşturduğumuz dijital mozaik board’lar ile insanların kendi fotoğraflarını board’lar üzerinden çekilmesini sağlıyoruz ve medya tarafında oluşturduğumuz güçlü planlar ile her kitleden tüketiciye ulaşıyoruz. 

Kampanyayla birlikte tüketicilerin satın alma davranışını tetikleyen dinamiklerde bir farklılık gözlemlediniz mi?
Pandemide birçok sosyal akışın durması ile birlikte makyajdaki dinamik ve satın alma davranışların değiştiğini görmüştük. Normalleşmenin başlaması ile tüketicilerin makyaj alışkanlıklarındaki hareketlenmeleri de devamında tecrübeledik. Şimdi ise normalleşme sürecini bitirirken, tüketicilerimizin makyajda kurallarını yıktığı ve dinamiklerin tamamen değiştiği bir sürece girdik. Break Free ile de bu süreci oluşturmak için attığımız adım, tüketicilerimize bu konuda cesaret veriyor. Break Free ile ön plana çıkarttığımız Maybelline New York ürünleri, ürün yelpazesine kattığı birçok inovatif ürünü ile de birlikte tüketicilerimize yeni deneyimler sunuyor. Lash Sensational ailesine yeni katılan Sky High Kozmik Maskara ile de Break Free özelinde yepyeni bir maskara deneyimi başlattık.

Watsons ile süregelen işbirliği hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
Maybelline New York ve Watsons işbirliğiyle makyajın kuralları yeniden yazılıyor ve kadınlar cesaretlendiriliyor. 4 yıldır süregelen işbirliğimiz kapsamında, birçok kampanyayı hayata geçirdik. Markamızın geniş ürün yelpazesi ve Watsons’ın Türkiye’ye yayılan mağaza ağı, Watsons.com.tr ve Watsons Mobil Uygulamasındaki dijital gücü kampanyalarımızın çok geniş kitlelere ulaşmasını sağladı. Her iki markanın da alanında öncü rol üstlenmesi, işbirliğini başarıya götüren yolu açtı. Watsons işbirliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlarla buluşmaktan çok mutluyuz. Maybelline New York ve Watsons işbirliği, önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Maybelline New York ve Watsons gelecek dönemlerde iş birliklerine nasıl yön vermeyi hedefliyor? Farklı kampanyalar görebilecek miyiz?
Maybelline New York olarak Watsons ile birçok kampanyayı, indirim seçenekleri ve sürpriz hediyeler sunarak tüketicilerimizle buluşturduk. Uzun süredir devam eden işbirliğimizde yeni fırsatlar sunmayı sürdüreceğiz. Ancak sadece makyajın fonksiyonel tarafını değil, duygusal yönünü de vererek bir hikaye paylaşmaya her zaman devam edeceğiz. Maybelline New York‘un kadınlarda yarattığı etkinin sadece makyajla kalmadığını ilerleyen süreçlerde de göreceğiz. Makyaj ve güzellik meraklıları, gelecek dönemde onlar için hazırladığımız sürprizlere hazır olabilir!

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir