Kullanıcılar, Netflix şifrelerini artık ücretsiz olarak paylaşamayacaklar

Netflix'in test aşamasında olan "Ekstra Üye Ekle" özelliği ile kullanıcılar, farklı konumda yaşayan üyeleri hesaplarına eklemek için belirli bir ücret ödeyecek.

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, bildiğimiz gibi kullanıcılara farklı ayrıcalıklara sahip paketler sunuyor. Bu paketler kullanıcıların farklı cihazlardan platforma erişimini mümkün kılıyor. Gelgelelim çoğu kullanıcı bu ayrıcalıktan platformu başka kişilerle ortak kullanmak üzere faydalanıyor. Aslına bakarsanız, şirketin hizmet şartlarına göre aynı ev haricindeki kullanıcılarla Netflix şifrenizi paylaşmanız yasak; ki Netflix'ten gelen son haberlerle bu durum artık son bulacak gibi görünüyor.

Netflix çoğu kullanıcının platformu başka kişilerle ortak olarak kullandığını tabii ki de biliyordu ancak bu konuda kullanıcılara pek fazla zorluk çıkarmıyordu. Ancak, Netflix'in, Şili, Kosta Rika ve Peru'da "Ekstra Üye Ekle" özelliğini test etmeye başlamasıyla, şirketin kullanıcılara karşı olan bu rahat tutumu sona erecek.

kullanicilar-netflix-sifrelerini-artik-ucretsiz-olarak-paylasamayacaklar

Deneme aşamasında olan bu özellik ile şirket, hesap sahibinin hesabına her bir kullanıcı ekleyişinde, hane dışında olan yeni kullanıcı başına ekstra ücret ödemesini gerektirecek. Bu gelişme ile bir kullanıcının farklı konumdaki kullanıcılara ücretsiz bir şekilde şifre paylaşmasının sonunu getirecek. Ayrıca gelen haberlerde kullanıcıların hesaplarına iki yeni üye ekleyebileceklerini gösteriyor.

kullanicilar-netflix-sifrelerini-artik-ucretsiz-olarak-paylasamayacaklar-1

Yeni özellik ile platform, aynı hane içinde yaşamayan kullanıcıları tespit edip farklı konumlarda olan iki kullanıcı için ekstra profil oluşturma imkanı sağlayacak. Kullanıcılar eklenecek olan yeni özellikle ne kadar engellenseler de, Netflix bunun yeni bir üyelik oluşturmaktan daha az maliyetli olduğunu söylüyor.

Kesin olmamakla birlikte, kullanıcıların hesaplarına farklı konumlarda yaşayan üyeleri eklemeleri için 2,99 dolar şeklinde bir ücret ödemeleri gerekecek.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir