Kullanamayacağınız bir arabaya ne kadar para harcayabilirsiniz?

Vanarama tarafından yapılan araştırma: Alıcılar, arabaların NFT versiyonuna gerçeğinden daha fazla ödemeye hazırlar.

Günümüzün en popüler kavramları arasında yer alan NFT'ler hayatımızın bir parçası haline geldi. Günde yüzlerce NFT üzerinden alım-satım işlemleri yapılıyor. Peki insanlar fiziksel olarak sahip olamayacakları NFT'lere ne kadar para ödeyebilir? Soruyu biraz daha özele indirgiyelim: İnsanların kullanamayacakları bir arabaya ne kadar para harcayacaklarını düşünüyorsunuz?

Vanarama tarafından yapılan araştırma, insanların araba ile ilgili NFT'leri satın almak için oldukça yüksek meblağ ödeyebileceklerini ortaya koyuyor. Yapılan araştırmaya göre, alıcılar arabaların NFT versiyonuna gerçeğinden daha fazla ödemeye hazırlar. Gerçek halinin fiyat etiketinden bir hayli yüksek olan NFT'lere bir göz atalım.

1. Nissan GT-R

Geçtiğimiz eylül ayında Nissan GT-R spor otomobilinin 3D hali 2 milyon dolardan daha fazla bir fiyata açık artırmaya çıkarıldı; gerçek otomobilin yaklaşık 200 bin dolarlık fiyat etiketinin neredeyse 10 katı.

nissan-2

2. Patlayan bir Lamborghini'nin videosu

Gerçek halinin fiyat etiketi yaklaşık 200 bin dolar olan Lamborghini Huracan'ın patladığı video neredeyse 250 bin dolar. Dijital eserin arkasındaki sanatçı, videoyu yaratmasının amacının kâr elde etme girişiminden ziyade “kripto kültürüne” karşı bir protesto olduğunu belirtti.

lamborgini

3. DeLorean DMC-12

Geleceğe dönüş serisinden hatırımıza kazının DeLorean'ın hayranları, gerçek fiyat etiketi yaklaşık 50 bin dolar olan ikonik modelin NFT halini 183 bin dolara satın alabilirler.

Screen-Shot-2022-08-09-at-16-2

4. The Car Man Logosu

Şaşırtıcı bir şekilde, 2D olarak tasarlanan bu logo şu anda 8.562.450 milyon dolarlık bir fiyat etiketiyle otomobille ilgili en pahalı NFT. Bunun yerine klasik otomobillerden biri olan orijinal bir Aston Martin DB5'i 6,9 milyon dolara satın alabilirsiniz.

car-man-logo-2

En pahalı araba NFT'lerinin listesi

Vanarama-1

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir