Kuantum Araştırma’ya ilk yatırım geldi

Kuantum Araştırma’nın ilk yatırımcısı Demirhan Şener oldu.

Pazar araştırma sektöründe 2006'dan itibaren faaliyet gösteren, yapay zekâ teknolojilerini araştırma metodlarına entegre ederek özellikle B2B pazarın büyümesine yönelik katkılar sunan Kuantum Araştırma’nın yeni yatırımcısı, Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Demirhan Şener oldu. Kuantum’un hedefinde, B2B ve B2C pazarlarının veri yönetiminde liderlik var. 

16 yıllık deneyim ve bilgi birikimine sahip Kuantum Araştırma, alışılagelmiş kalitatif ve kantitatif araştırma yöntemlerinin yanı sıra kendi geliştirdiği özel metod ve teknolojileri de kullanarak kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti sunuyor. Pandemiyle birlikte süratle gelişen teknoloji dünyasının, her sektörü olduğu gibi araştırma sektörünü de doğrudan etkilemesi üzerine Kuantum Araştırma, veriye ulaşmaktan işlemeye kadar birçok yeniliğe imza atarak, 2 yıl içinde ciddi bir büyüme gerçekleştirdi. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Kuantum, ilk yatırımını Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Demirhan Şener’den aldı. 

Hedefimiz, araştırma sektörünün sahip olduğu sınırları genişletmek
İşbirliklerini değerlendiren Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Demirhan Şener; “Araştırma sektöründe 2006’dan itibaren faaliyet gösteren, alışılagelmiş yöntemlerin yanı sıra kendi geliştirdiği özel metodlarla projelerini yürüten ve bugün B2B pazarının markalaşmasında ciddi bir payı olduğunu düşündüğüm Kuantum Araştırma’ya yatırımcı olmaktan mutluluk ve heyecan duyuyorum. Günümüz iş dünyası dönüşümünün merkezinde yer alan makine öğrenmesi ve yapay zekâ teknolojileri bugün, farklı sektörlere katma değerlerler sağlamanın yanı sıra iş dünyasının kurallarını da değiştirmekte. Yapay zekâ ile müşterilerinize kişisel deneyimler sunabilir, veri gücünüze bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz pazarlama kanallarınızı güçlendirerek markanızı büyütebilir, müşteri sayınız arttıkça müşteri memnuniyetini de doğru oranda artırabilirsiniz. İşte tam da bu noktada B2B pazarının imdadına Kuantum Araştırma yetişiyor.

Yapay zekâ tabanlı ve yeni nesil dijital yöntemleriyle farklılaşan Kuantum, butik hizmet anlayışıyla müşterilerine sadece araştırma hizmeti vermiyor. Araştırma danışmanlığının yanı sıra işletmelerin mevcut verilerden faydalanarak veriye dayalı bir yönetim anlayışını benimsemelerine de yardımcı oluyor. Hedefimiz sadece Kuantum Araştırma’nın etki alanını değil, araştırma sektörünün sahip olduğu sınırları da genişletmek” dedi.

Geleneksel pazarlama yöntemleri geçmişte kaldı
Kuantum Araştırma Kurucusu ve AIPA (Yapay Zekâ Politikaları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Kılıç ise; “Gelişen IOT teknolojileri, yapay zekâya dayalı araştırma metodlarının pandemi döneminde rağbet görmesi ve kurumların teknoloji tabanlı çalışmalardan aldığı maksimum fayda ve düşük risk, bizi de bu alanlarda çalışmaya ve üretmeye teşvik etti. Özellikle B2B pazarında hayata geçirdiğimiz veriye dayalı markalaşma çalışmalarımızla son iki 2 yılda hızlı bir büyüme sağladık. Attığımız başarılı adımlarla geldiğimiz nokta yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bugün itibarıyla Demirhan Şener ile birlikte yürüme kararı aldık. Know-how’larımızı birleştirerek, etki alanımızı ve araştırma deneyimimizi çok daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Gelecek için yapacaklarınız bugününüzü belirleyecek, bugün yapacaklarınız geleceğinizi değil
Mevcut araştırma yöntemlerini teknolojiye entegre ederek markaların pazarlama ve yatırım stratejilerine yön verdiklerini belirten Volkan Kılıç; “Bizler içinde bulunduğumuz yüzyılı veri çağı olarak adlandırıyoruz. Muhteşem bir dijitalleşme sürecindeyiz ve işletmelerin veri bilimini kullanmasının zorunlu olduğu bir dönemdeyiz. Bu çağda işletmeler artık geleneksel pazarlama yöntemlerinden çıkıp, bilimsel pazarlama yöntemlerine geçiş yapıyorlar. Pandemiden öncesi veri edinimi yüzde 20’lerde iken bu oran 2 yıl gibi kısa bir sürede yüzde 100’e çıktı. Bu süreçte 10 yıl sonra elimizde olacak dijital veriye 1 yıl içinde ulaştık. Dijital veri arttıkça yapay zekâ kullanımı da artacak. Kuantum Araştırma olarak, pazar araştırma danışmanlığından sıyrılıp, işletmelere veriye dayalı bir yönetim anlayışını benimsettik. Mevcut verilerini işleyip, yorumlayarak yönetim stratejilerine dahil oluyoruz. Sloganımızı “gelecek için yapacaklarınız bugününüzü belirleyecek, bugün yapacaklarınız geleceğinizi değil” olarak belirledik. Pazarlama araştırmaları ile pek çok bilim dalını bir araya getirip bu alanda yeni modeller kurgulamaya, yapay zekâ teknolojilerini araştırma modellerine entegre ederek B2B pazarı başta olmak üzere tüm pazarların gelişimine katkı sağlayacak projelere odaklandık. Hedefimiz veri yönetiminde liderlik” dedi. 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir