Kripto projeleri ve girişimleri 2022’de 30 milyar dolar fon topladı

Veri araçları şirketi Messari Holding Inc’in yan kuruluşu Messari ve Dove Metrics, Fon Toplama Raporu’nu yayımladı.

Yatırımcıların bilinçli karar vermeleri ve yatırımlarını doğru yönlendirebilmeleri için veri araçları oluşturan Messari Holding Inc’in yan kuruluşu Messari ve Dove Metrics, kripto sektörünü mercek altına aldıkları Fon Toplama Raporu’nu yayımladı.

Kripto para piyasasında uzun süredir süregelen düşüş trendi etkilerini geride bırakırken bu sektöre adım atan girişimlerin sayısı da artış göstermeyi sürdürüyor. Yakın zaman önce yayımlanan rapor, 2022 yılının ilk yarısında projeler ve girişimlerin yatırımlardan 30,3 milyar dolar topladığını gösteriyor.

kripto-pic-1

Yayımlanan raporda, kripto projeleri ve girişimlerinin bu yıl içerisinde gerçekleşen 1.199 yatırım turundan 30,3 milyar dolar yatırım aldığı ve CeFi'nin ilk yarıda 10,2 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek DeFi’yi geride bıraktığı yönünde. DeFi projeleri 1,8 milyar dolar toplamayı başarırken, Web3 ve NFT projeleri ilgili şirketler yılın ilk 6 ayında 8,6 milyar dolar topladı. DeFi’nin en büyük ayı, bir dizi DeFi şirketinin 624 milyon dolar topladığı Haziran ayı oldu. Giderek daha popüler bir hale gelen CeFi, en fazla fonu Ocak ayında toplarken, Web3-NFT sektörünün en çok fon topladığı ay Nisan oldu.

Messari'nin yayımladığı raprda bahsedilen yatırımcılar arasında FTX, Mechanism Capital, Pantera Capital, Sequoia Capital, Gumi Cryptos, Dragonfly Capital, Slow Ventures ve Seven gibi şirketler yer alıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir