Kripto para zinciri Solana akıllı telefonu Saga'yı tanıttı

Kripto para zinciri Solana, Solana Saga adlı, Android işletim sistemine sahip Web3 telefonunu tanıttı.

Yüksek büyüme oranlarına sahip ve yüksek potansiyele sahip blok zinciri uygulamalarını destekleme amacıyla geliştirilmiş açık kaynak kodlu ve merkezi olmayan blok zinciri platformu Solana, Android işletim sistemine sahip Web3 telefonunu tanıttı. Solana Saga ismi verilen android telefon, projenin Web3 geliştiricileri için hazırlanan Solana Mobile Stack ile birlikte 2023 yılında piyasaya sürülecek. Bilindiği üzere Saga, Web3 dapp mağazası ve Solana Pay gibi çeşitli uygulamaları barındıracak.

solana-telefon-1

Kripto para platformlarının kendi alanları dışına çıktığı pek görülmediğinden, Solana'nın bu gelişmesi kripto para meraklılarının ilgisini şimdiden çekmiş durumda. Normal bir telefonun barındırdığı tüm özelliklere sahip olan Solana Saga, ABD pazarı için 1000 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Fiyatın biraz tuzlu olmasının sebepleri arasında, hem cihazın yeni bir dönem olan Web3'ü temsil etmesi hem de Solana blockchain ağına entegre şekilde inovatif özellikler içerecek olması bulunuyor. Şirket açıklamasında, kullanıcıların Solana Saga ile Web3'te işlemlerin daha kolay bir şekilde yapabileceklerini, token’lar ve NFT’ler dahil olmak üzere dijital varlıklarını daha güvenli şekilde yönetebileceklerini belirtti.

Özellikler

Ekran: 6.67 inç, OLED

İşlemci: Snapdragon 8 Plus Gen 1

RAM ve depolama: 12GB RAM ve 512GB depolama

solana-3

OSOM’un kurucu ortağı ve CEO’su Jason Keats, “Dünyanın web3 geleceğini kucaklamak için yeni donanımlara ihtiyacı var ve geçmişteki eski ekosistemlerin yükü olmadan geleceğe bakan bir ekosistem oluşturmak bizim için son derece heyecan verici.” ifadelerini kullandı. Bünyesinde Snapdragon’un en güçlü işlemcisini barındıran Solana Saga'nın bir amiral gemisinin gücüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Elde edilen bilgilere göre cihaz yalnızca ABD, Kanada, Birleşik Krallık ve Avrupa ülkelerinde satılacak.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir