Kripto dünyasında istifalar artıyor!

Yaz aylarının başından beri istifa eden kripto dünyasının önemli isimlerine bir yenisi daha eklendi.

Son zamanlarda Dünya genelinde kripto para piyasasında yaşanan düşüşe hepimiz şahit olduk. Birçok kripto para birimi ciddi bir değer kaybı yaşarken birçok kripto para şirketi de iflasın eşiğine kadar geldi. Yaşanan bu karamsar dönem, kripto para piyasasında "kripto kışı" olarak adlandırıldı.  

Kripto kışı ile birlikte birçok şirket iflas başvurusunda bulunurken birçok şirket yöneticisi ise bu dönemde istifa etti. Özellikle yaz aylarının başından bu yana, kripto para sektörünün bazı önemli isimleri istifa kararı aldılar. 

İstifa eden isimlere göz gezdirecek olursak, kripto kredi şirketi Celsius’un CEO’su ve kurucu ortağı Alex Mashinsky, şirketin 2022 temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından eylül ayı içerisinde şirketteki görevinden istifa etti. İstifa eden diğer bir isim ise kripto para borsası FTX’in ABD Başkanı Brett Harrison. Harrison, 28 Eylül tarihinde şirketteki görevinden istifa etti ve şirkette danışmanlık görevi üstleneceğini belirtti. İstifasıyla gündeme gelen bir diğer isim ise, kripto para borsası Kraken‘in uzun süre CEO'luğunu üstlenen Jesse Powell. Benzer şekilde, Voyager Digital’ın CFO’su Ashwin Prithipaul da istifasıyla gündeme gelmişti. Yine, kripto para piyasasının önemli isimlerinden Genesis’in CEO’su Michael Moro istifasıyla gündeme gelmişti.

Genesis'den bir istifa daha

En son yaşanan gelişme ise, kripto kredi şirketi Genesis’in dijital varlık kredisi ve finansmanı eş başkanı Matt Ballensweig'in istifa etmesi yönünde. İstifasının ardından, kripto kredi ve alım satım şirketinde danışman olarak kalacağını açıklayan yönetici, bundan sonraki amacının, bir sonraki büyüme ve yaygın benimseme döngüsünü teşvik etmek olacağını belirtti.

genesis-1

Ballensweig, konuyla ilgili "Hem hem Genesis'in ana şirketi olan Digital Currency Group'a hem de Genesis'e bana sıfırdan bir sermaye piyasası işi kurma fırsatı verdikleri için sonsuza kadar müteşekkirim. 2017 yılında New York'ta küçük bir ofiste toplanarak 8 kişilik bir şirket kurmuştuk ve bugün birden fazla ülkede milyarlarca satış yapan bir satış tarafı ticaret devi haline geldik" açıklamasında bulundu. 

Piyasadaki zorlu koşullara rağmen Ballensweig, kripto ekosisteminde yer almaya kalmaya devam edeceğini söyleyen Ballensweig, Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir