Köpek Maması Kutu Aboneliği Girişimi Barkyn 1.7 Milyon Euro Yatırım Topladı

Barkyn, pek sevgili evcil hayvanlarımız köpekler için gerekli ihtiyacı karşılayan ürün ve hizmetleri sunan Portekiz merkezli bir girişim. Gündemimizde olma sebebi ise yakın zamanda 1.7 milyon euro yatırım alması.

Girişimin potansiyeline inanıp, 1.7 milyon euro yatırım toplanan süreci yöneten ise 2017'de Portekiz'deki en iyi teknoloji girişimlerini seçmeye ve ölçeklendirmeye yardımcı olma hedefiyle kurulan Indico Capital Partners. Yatırımı All Iron Ventures, Shilling Capital Partners ve 7 Graus'un katılımıyla gerçekleşti.


Barkyn, köpek sahiplenen müşterilerine yiyecek, atıştırmalık ve isteğe bağlı olarak oyuncak içeren aylık bir paket sunuyor.

2017'de kurulan Barkyn alında yalnız bir kutu aboneliği hizmetinde ibaret değil, sitelerinde aynı zamanda tek seferlik köpeklere yönelik ürünlerde alınabiliyor. Ayrıca veterinere yönelik hizmetleri de var.

https://www.youtube.com/watch?v=wo-9ZUjU-LY
Barkyn YouTube Sayfası

Barkyn şimdilik yalnız İspanya, Portekiz ve İtalya'da faaliyet gösteriyor ve Avrupa pazarına yayılmak için bu yatırımı kullanmayı planlıyor. Aldığı yatırımlarla eminiz servis sunduğu ülke sayısını gitgide artıracaktır.

Kurucularının arasında Rocket Internet, Farfetch ve Prozis yöneticilerinin de bulunduğu Barkyn'in şimdiden her ay 40 tondan fazla evcil hayvan yemi sevk ettiğini iddia ediliyor.

Ricardo Macedo (Co-founder) ve Andre Jordao (Founder)

Kutu aboneliği nasıl bizlerin hayatını kolaylaştırıyorsa, dolaylı olarak evcil dostlarımız için sunulan benzeri hizmetler de aynı ölçüde onlara katkı sağlıyor olacaktır. Düzenli gönderimler, zamandan tasarruf, mama almak için harcayacağımız vakti onlarla beraber geçirme olanağı sunması, eğlenceli-eğitici oyuncaklar ile aktivitelerimizin zenginleşmesi vb. birçok konuda çözüm sunacaktır.

Peki Türkiye'de benzeri bir konsepte bir kutu aboneliği servisi var mı? Hem abonelik hem de e-ticaret kısmını birleştirmiş olan. Kısa bir araştırma yaptım, fakat Google'da en azından ilk sayfalarda benzeri bir örnek karşıma çıkmadı. Aklınızda bildiğiniz bir isim varsa paylaşabilir ve meraklara giderebilirseniz çok seviniriz.

Tüm okuyucularımıza keyifli bir hafta dileriz.

Kaynaklar: techeu, webrazzi, Barkyn.

Ana imaj: Barky FaceBook Page

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir