Komili'nin katkılarıyla "Sunay Akın ile bilginin ışığında Ayvalık"

Komili'nin katkılarıyla "Sunay Akın ile Bilginin Işığında Ayvalık" belgeselinin ilk gösterimi gerçekleştirildi.

Kaliteli zeytinyağının hak ettiği değeri görmesi ve zeytin ağacının yarattığı kültürün kuşaklar boyu yaşaması için Komili’nin katkılarıyla hazırlanan, izleyenleri Ayvalık’ın kent kültürüne bir yolculuğa çıkaran Terzihane Yapım imzasıyla, Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselinin ilk gösterimi Fişekhane’de gerçekleştirildi.

Konuklara 20 dakika boyunca yemyeşil zeytin ağaçları, masmavi denizi ve leziz yemekleri ile Ege'yi yaşatan Bilginin Işığında: Ayvalık belgeseli; mitolojiden mübadeleye, hasattaki insan manzaralarından kentte yaşamış sanatçılara Ayvalık’ın bilinmeyen anlamlı hikayelerini Sunay Akın’ın eşsiz anlatımı ile sundu.

Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselinin gösterimi sonrasındaki söyleşide katılan tüm konuklara teşekkür ederek sözlerine başlayan Sunay Akın konuşmasında, “Ali Ozan Akın ile kentleri bilginin ışığıyla anlatmak için yola çıktık. Ne mutlu bize ki yolumuz Komili'nin katkılarıyla Ayvalık’tan da geçti. İzleyenleri bu filmde zeytin ağaçları gibi hep canlı kalan hatıralar ve sanata düşen zeytin taneleri bekliyor. Projeye emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Katılan konuklara teşekkür ederek sözlerine başlayan Bunge Gıda Türkiye Ülke Lideri Turgut Yeğenağa konuşmasında; “Komili olarak 1878 yılından beri süre gelen uzmanlığımız ile Türkiye’de adımızla anılan zeytinyağının kültürü ve geleceği için çalışıyoruz. Bu akşam burada beraberce izlediğimiz Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeseli başta olmak üzere, bugüne kadar yayınlanmasına katkı sunduğumuz sevgili dostum Yazar & Şef Ömür Akkor imzalı kitaplarımıza, zeytinyağı kültürünün Anadolu’daki izini sürdüğümüz anıt ağaç projemizden, zeytinyağının tarihini anlamaya çalıştığımız arkeolojik kazılara hayata geçirdiğimiz projelerimizin tamamını bir bütün olarak görüyoruz. “Kuşaklar Boyu Yaşasın Diye” çıktığımız bu yolda amacımız kaliteli Anadolu zeytinyağının ülkemizin yanı sıra dünyada da hak ettiği değeri görmesi ve zeytinyağının bu topraklarda yarattığı kültürün dünyaca bilinmesidir. Bu sebeple Sunay Akın’ın hayat verdiği, sadece adı ile bile ne kadar değerli olduğunu hissettiren ve izlerken de hayran olunası bir kültüre sahibiz dedirten Bilginin Işığında: Ayvalık belgeseli gibi anlamlı bir esere imza attıkları için başta Sunay Akın olmak üzere Ali Ozan Akın’a, Mustafa Köksalan’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Künye

Hazırlayan & Sunan: Sunay Akın

Yaratıcı Yapımcı: Ali Ozan Akın

Yönetmen: Mustafa Köksalan

Görüntü Yönetmeni & Kurgu: Yunus Sayan

Kamera: Özgür Haci Kurt

Kamera Asistanı: Alperen Yılmaz

Kurgu Editörü: Kamen Kudret Pamuk

İçerik Asistanı: Samet Karahasanoğlu

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir