Kobe Bryant’ın Basketbol Aşkını Anlatıldığı Kısa Animasyon Filmi: Sevgili Basketbol

Kobe Byrant'ın kendisine Oscar ödülü kazandıran kısa filmi Sevgili Basketbol’u izlediniz mi? Efsane basketbol oyuncusu Kobe Byrant’ın aramızdan ayrılışın yasını sürdüğümüz bu günlerde, bir saygı duruşu için gelin beraber bu motivasyon dolu animasyon filmini izleyelim.

NBA'in en değerli oyuncularından Kobe Bryant’ın kaleme aldığı bir mektubundan uyarlanan animasyon filmini Türkçe altyazılı olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

https://m.youtube.com/watch?v=HeaU3Pg6CGw

Sevgili Basketbol’un (Dear Basketball) yönetmen koltuğunda Glen Keane oturuyor. 2017 ABD yapımı bu kısa animasyon filmin yazarı ise efsane basketbolcu Kobe Bryant.

Sevgili Basketbol Kobe Bryant'ın basketbolu bırakmadan önce, 2015 yılında The Players' Tribune'e yazdığı bir mektubu konu alıyor. İçindeki samimiyet, motivasyon ve yalın anlatımı sayesinde bu kısa animasyon filmi 90. Akademi Ödülleri'nde En İyi Kısa Animasyon Filmi seçiliyor.

Animasyonda Kobe Bryant’ın, altı yaşında bir çocukken kurduğu basketbol yıldızı olma hayalinin nasıl gerçeğe dönüştüğünü görüyorsunuz. Fakat her güzel hayalin sonu gibi, gerçeğe dönüşmüş de olsa bile bu da sonlanıyor. Kobe Bryant’ın vücudu “Artık gitme vakti” demeye başlıyor.

NBA'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan Kobe Bryant, ne üzücü ki bir helikopter kazası sonrası aramızdan ayrıldı. Efsane isim hem başarılarıyla, hem de ona Oscar kazandıran Sevgili Basketbol kısa animasyon filmi ile her zaman hatırda kalacak ve onun bu büyük mücadelesi kitlelere ilham olmaya devam edecek.

Kazada hayatını kaybedenlerin huzur içinde uyuması dileğiyle...

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir