Kişiye özel film, kitap, dizi ve podcast tavsiyesi veren Pix nedir?

"Dünyanın ilk kişisel eğlence arkadaşı" olarak lanse edilen yapay zeka destekli sohbet botu, kullanıcıların zevklerine göre, birçok farklı alanda, çeşitli önerilerde bulunuyor.

Günümüzde, yapay zeka araçlarının kullanımı hızla artıyor ve birçok şirket, kullanıcılarının kendi kişisel asistanlarını oluşturmasını sağlıyor. Bu asistanlar, kullanıcıların tercihlerine, alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre uygun öneriler sunabiliyorlar. Bu alandaki son gelişme, ABD merkezli teknoloji şirketi Likewise'dan geliyor. Bill Gates'in mali desteğiyle kurulan şirket, kişiye özel film, kitap, dizi ve podcast tavsiyesi veren yapay zeka destekli "Pix"i kullanıma sunuyor.

pix-1

Likewise, kullanıcılara kişiselleştirilmiş film, kitap, dizi ve podcast önerileri sunan yapay zeka destekli platformu Pix'i kullanıma sundu. "Dünyanın ilk kişisel eğlence arkadaşı" olarak tanıtılan platform, kullanıcıların çeşitli zevkleri ve ilgi alanlarına uygun öneriler sunuyor. Yapay zeka destekli Pix, ChatGPT gibi metin tabanlı istemlerle çalışıyor. Ancak, farklı olarak  sadece kitap, film ve podcast önerileri sunmaya odaklanıyor. Pix, OpenAI tarafından geliştirilen GPT-3.5 ve GPT-4 dil modellerinden destek alıyor. 600 milyon veri noktası ile eğitilen bu yapay zeka, karar vermekte zorlanan kullanıcılara izlemek veya okumak için en iyi seçenekleri sunmayı amaçlıyor.

Pix'in en ilgi çekici özelliklerinden biri, isteyen kullanıcılara e-posta yoluyla günlük öneriler sunabilme yeteneği. Platformun geliştirilme aşamasında olduğunu belirtmek önemlidir; ancak, Pix'e buradan erişim sağlayabilirsiniz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir