Kiğılı Talks ‘New Generation HR Day’in Konuşmacılarını Tanıyalım

Fikirleriyle heyecan yaratanların buluştuğu Kiğılı Talks’un dördüncü buluşmasının ‘New Generation HR Day’ temasıyla 4 Şubat'ta Zorlu PSM'de gerçekleşeceğini paylaşmıştık.

HR dünyasında da diğer tüm sektörlerde olduğu gibi hiçbir şey eskisi gibi değil. Bu yeni dünyayı inşa eden liderleri ‘New Generation HR Day’de ağırlayacağız. Şimdi gelin konuşmacılarımızı daha yakından tanıyalım.

Murat Yeşildere (Kıdemli Ortak, Egon Zehnder)

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Murat Yeşildere Manchester UMIST’ten İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisansını tamamladı.

Kariyerine Fon Yönetimi ve Hazine sektöründe Philip Morris’te başlayan Yeşildere, GSD Holding ve GSD Yatırım Bankası’nda üst düzey yöneticilik görevleriyle kariyerine devam etti. Yeşildere Ekim 2000 yılında Istanbul Egon Zehnder Ofisinde Finansal Hizmetler sektöründe Danışman olarak göreve başladı. 2019 yılına kadar Yönetici Ortak olarak Türkiye, CIS ve Kafkasya bölgelerine liderlik eden Yeşildere, halen Kıdemli Ortak olarak Egon Zehnder bünyesinde çalışmaya devam ediyor.

Murat yeşildere ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 Derneği, PERYÖN üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusundaki çabaları kapsamında YKKD (Yönetim Kurulu’nda Kadın Derneği) ve Yanındayız Derneği’nin de kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Selen Kocabaş (Akiş GYO & Multinet Up Bağımsız YK Üyesi - Mentoro Platformu Partner)

Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi’nde İK Yönetimi ve Organizasyonel Davranış üzerine lisansüstü eğitimini tamamladı.

Kariyerine Koç Grubunda MT ve devamında Arçelik’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak adım attı. Ardından Marshall Boya’da görev yaptı. Bu dönemde Marshall Boya’nın uluslararası bir şirket olan Akzo Nobel’e satış sürecinde önemli rol üstlendi. Kocabaş, Group Danone ve Sabancı ortaklığı Danonesa’ya geçerek İnsan Kaynakları Direktörü olarak hem Su Şirketi, hem de Süt Şirketine hizmet verdi.  Turkcell ailesine 2003 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 12 yıl boyunca farklı Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. İnsan Kaynakları, İnşaat Emlak, Genel İdari İşler, IT, Hukuk, Satın Alma, Stratejik Planlama fonksiyonlarının ardından Corporate Business’ın başına geçti. Turkcell Grubunun GSM şirketinden İletişim ve Teknoloji Şirketine dönüşüm hikayesinin baş oyuncularındandır. İddaa markasıyla bilinen İnteltek şirketinin, Astelit, Best gibi uluslararası operasyonlarının Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürüttü. En son Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri , Turkcell Teknoloji şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.

Şerif Kaynar (Başkan, Korn Ferry)

Şerif Kaynar, lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde almıştır. İngiltere Bradford Üniversitesi'nden kimya mühendisliği lisans derecesi ve Londra'daki City Üniversitesi'nden MBA eğitimlerini tamamlamıştır. 

Şerif Kaynar, üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme konularında kuvvetli yönetim kurullarının oluşmasında derin tecrübeye sahiptir. Korn Ferry ailesine katılmadan önce, Asea Brown Boveri'nin Ukrayna'daki operasyonlarının Ülke Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Daha öncesinde, Şerif Kaynar, Westinghouse Electric Corporation firmasının Afrika, Avrupa, Orta Doğuyu kapsayan çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu. Kaynar, 1996 yılından beri Korn Ferry firmasında çalışmaktadır.

Siz de birbirinden değerli konuşmacılarımızı canlı olarak dinlemek istiyorsanız ‘New Generation HR Day’e kaydınızı hemenburadan gerçekleştirebilirsiniz.

*Etkinliğimiz ücretsiz olduğu için kontenjan sınırlı sayıdadır.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir