KFC, Yahoo Answers'ın Son Sorusunu Buldu

İnternet dünyasında bir kültürün oluşmasını sağlayan Yahoo Answers, Reddit gibi yeni platformların ortaya çıkması ile unutulmaya yüz tutmuştu. Şirket de şaka amaçlı sorularla bir dönem oldukça ses getirmiş platformu, aldığı kararla kapatmaya karar verdi.

2005 yılından bu yana internette en saçmasından en mantıklısına kadar rastgele bir soru arattığınızda karşınıza çıkan Yahoo Answers'ın geçtiğimiz günlerde soru sorma kısmı kapatıldı. 4 Mayıs 2021 tarihinde internet dünyasına veda edecek. 16 yıl boyunca en yaygın, faydalı ve komik soruları yanıtlayarak internet tarihine adeta bir miras bırakan platformu, KFC de enteresan bir reklam filmi ile uğurladı.

https://www.youtube.com/watch?v=4VxwbOmw5P0

Türlü komik ve eğlenceli sorulara şahitlik eden platform KFC'nin deyimiyle ardında cevapsız sorular bıraktı. Marka yayınladığı reklam filmi ile de bu enteresan soruya değindi: KFC'nin gizli tarifi nedir? Marka, ''insanlığın yıllardır merak ettiği bir şey, şimdi de portaldaki son soru olarak tarihe geçti'' diyerek 11 baharat içeren tarifini yine paylaşmadı ve bir sır olarak saklamaya devam edeceğini açıkladı.

https://pazarlamasyon.com/kfc-corona-virusten-dolayi-finger-lickin-good-sloganini-kaldiriyor/

Reklamda dünyanın en çok sorulan sorularından biri olan bu sorunun cevabı artık Yahoo Answers'da bulunamıyor ancak KFC restoranlarına uğrayarak her daim tadabilirsiniz denildi. Ogilvy Miami tarafından oluşturulan reklamda ayrıca pandemi nedeniyle sloganını tam halini kullanamayan KFC'nin sloganının bir kısmını sansürlediği görüldü.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir