KFC, Prenses Diana'dan ilham aldığı kazağı piyasaya sürdü

Amerikan fast food zinciri KFC, Kristen Stewart'ın oynadığı Spencer filminin vizyona girmesini kutlamak için Prenses Diana'dan ilham alan özel tasarım sürdürülebilir bir kazak tasarladı.

Diana'nın 90'ların başında Prens Charles ile evliliğinin son noktasına odaklanan Pablo Larraín'in biyografik psikolojik drama filmi Spencer, Eylül ayında 78. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde dünya prömiyeri ve 5 Kasım'da vizyona girdi. KFC Bu film için bir zamanlar Galler Prensesi olan Lady Diana Spencer tarafından giyilen 80'lerin ikonik kıyafetinden esinlenerek sürdürülebilir kaynaklı bir kazak çıkardı.

KFC'nin Leicester Square lokasyonunu ziyaret eden ve KFC kovası satın alan ilk yüz kişiye sınırlı sayıda üretilen bu kazak beraberine veriliyor. Piyasaya sürülen kazak 'Spencer' olarak adlandırılıyor. KFC, kazağın üzerindeki koyun desenini tavuk ile değiştirerek kendi konseptine uyarladı.

 

Kırmızı bir arka plan üzerinde tekrar eden beyaz koyun desenine sahip olan orjinal kazak, üzerine tek bir siyah koyunun göze çarpan bir şekilde eklenmesi, Diana'nın evlendiği kraliyet ailesi içindeki kara koyun statüsünün bir yansıması olarak görüldüğü için tasarlanmış. Lady Diana hiçbir şey söylemeden bir şeyler söylüyordu; bu hareket, basının o zamanlar on dokuz yaşındaki Diana’nın tüm gözlerin üzerinde olduğunu bilerek ve yaptığı her hareketi dikkatle inceleyerek onun modası aracılığıyla açıklamalar yaptığını fark ettiği ilk hareketlerden biri olarak anılıyor.

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir