KFC Pandemi Nedeniyle Vazgeçtiği Sloganının Yerine, Bilinen Markaların Sloganlarını Ödünç Aldı

Bildiğiniz gibi KFC, 60 yıldan uzun süredir kullandığı ''Parmak Yalatan Lezzet/Finger Lickin' Good'' sloganından pandemi döneminde vazgeçmek durumunda kalmıştı. Sloganını geçici bir süreliğine askıya alan marka, 25 Mart'ta Twitter'dan yaptığı açıklama ile şimdilik rakiplerinin sloganını kullanmaya karar verdi ve #UntilWeCanFingerLickAgain hastagi ile sosyal medya takipçilerinden öneriler istedi.

https://pazarlamasyon.com/kfc-corona-virusten-dolayi-finger-lickin-good-sloganini-kaldiriyor/

KFC'nin ikonik sloganının yerini tutabilecek yeni bir slogan önerileri henüz KFC'yi memnun etmedi. Bu nedenle KFC UK ve İrlanda, diğer markaların halihazırda işe yarayan mevcut sloganlarına yönelerek onları ödünç alacağını duyurdu ve ortaya enteresan görüntüler çıktı.

KFC, ilk başta Nike’tan ‘Just Do It’, McDonalds’tan ‘I'm Lovin' It’ gibi sloganları kullanarak alay etti. Hatta marka, Nike’ın Oxford Street mağazasının dışına bir reklam minibüsü yerleştirerek bir adım daha ileri gitti.

https://twitter.com/KFC_UKI/status/1375085068096471043

Sosyal medya kullanıcıları KFC'ye cevap olarak Durex, Specsavers gibi markaların sloganlarını önermeye başladı. Bu tekliflere beklendiği üzere diğer markalar da çok geçmeden sosyal medyadan katılmaya başladı. Marmite, Pringles ve Aldi gibi bazı markalar attığı tweetler ile kendi sloganlarını ödünç vermeyi teklif etti.

https://twitter.com/KFC_UKI/status/1375153539023048706

Sadece eğlence için yapılmış olan bu kampanya bile İngiltere'de oldukça ses getirdi. Ancak tahmin edilebileceği üzere KFC yeni bir slogan bulana veya pandemi bitene kadar bir süre daha başka markaların sloganları ile idare etmek zorunda.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir