Kelimenin tam anlamıyla dünya dışı bir reklam

MoonPie tamamen uzaylılara yönelik reklam yapan ilk marka oldu.

Dünyadan uzaylılara ananonsları yapılmaya başlandı. Reklamlardan kaçamadığımız bir dünyadan reklamlarla dolu bu evrene... Akşam yemeği duraklarından biri olan MoonPie, bilimkurgu filmlerinden bir sahneymiş gibi görünen ilginç bir reklam filmi yaptı. Reklam ajansı Tombras ile ortaklaşa yapılan kampanya, MoonPie'yi doğrudan dünya dışı yaşama reklam veren ilk marka haline getirmeyi amaçlıyor.

Kampanya mobil ve dijital reklam panoları, uçak ve tekne afişleri, hatta Teotihuacan'daki Güneş Piramidi üzerinde bir drone gösterisi dahil olmak üzere çeşitli yöntemler içeriyor. Reklam tabelaları Times Meydanı, Washington DC, Roswell, Cape Canaveral, Londra ve Tokyo gibi reklam devi olan noktalara stratejik olarak yerleştirildi. Reklam görselleri yalnızca uzaylıların anlayabileceği iddia edilen bir dilde tasarlandı.

Dünya üzerindeki potansiyel insan dışı yaşam formlarıyla iletişim kurmanın önemine dikkat çeken Cahill şunları söylüyor: "Temmuz verileri bir şeyi açıkça ortaya koydu: İnsan dışı biyolojik canlılar Dünya'da. Bunun ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgimiz yok ama şu soruyu sormak doğru olur: İnsan olmayan biyolojik canlılar varsa, aramızda yaşayanlardan insan olmayanlar da var mı? Eğer böyle bir ihtimal bile varsa, onlarla iletişim kurmak en önemli öncelik olmalıdır çünkü bu, asıl soruyu yanıtlamaya bir adım daha yaklaşmak anlamına gelir. Yalnız mıyız yoksa çok daha büyük bir şeyin parçası mıyız?"

Tombras başkanı Dooley Tombras da bu düşünceyi tekrarlıyor ve MoonPie'ın dünya dışı varlıklarla teması kabul eden ilk marka olarak tarih yazma olasılığından duyduğu heyecanı dile getiriyor. Araştırmalara göre biz Dünyalıların günde dört bin ila on bin reklama maruz kaldığı bu günlerde uzaylıların şu an maruz kaldığı reklam sayısı çok net: maksimum bir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir