2022'nin en iyi 10 reklam filmi!

Reklam ajansları, hazırladıkları reklam filmleriyle yaratıcılıklarını bu sene de bizlere aktardılar. Biz de, 2022'nin son derece yaratıcı ve ilham verici reklam filmlerini sizler için derledik.

Reklam ajansları 2022'de hazırladıkları reklam filmleriyle yaratıcılıklarını bizlere aktarmaya devam ettiler. Sene henüz bitmemiş olsa da, bir "en iyiler" listesi oluşturabilecek kadar son derece yaratıcı reklamlar gördük. Eğer bir reklamcıysanız ilham almaya, bir yöneticiyseniz bu listeyi reklam departmanınıza iletmeye ya da sadece bir seyirciyseniz şaşırmaya hazır olun. Karşınızda 2022'nin en iyi 10 reklam filmi!

İşte 2022'nin en iyi 10 reklam filmi!

Samsung

"Samsung: Love hurts – the spider (Rear Window)" adındaki reklam filmini izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Dorian&Daniel tarafından hayata geçirilen bu duygusal reklam filmi, Samsung Galaxy S22'ye aşık bir örümceğe yer veriyor.

Doritos

Amerikalı ünlü rap sanatçısı Megan Thee Stallion'un başrolde yer aldığı Doritos'un 2022 Super Bowl reklamı da listeye girmeyi kesinlikle hak ediyor. 80'ler ve 90'lar neslinin hafızalarına kazınan garbage şarkısı ve electronica ile rock müziğin en iyi kırmalarından biri olan Salt-N-Pepa'dan “Push It” yer alıyor.

Türk Hava Yolları

"Hayallerinizdeki yerler düşündüğünüzden daha yakın!" açıklamasıyla paylaşılan reklam filminde, Amerikalı ünlü oyuncu Morgan Freeman yer alıyor. 

Apple

Apple'ın "911" isimli hüzünlü reklamı da listeye girmeyi hak edenlerden. Reklam, Apple Watch'un acil durumlarda hayat kurtarıcı özelliğini öne çıkarıyor. 

Meta Quest

Uzun zaman önce dağılan bir müzik grubu tekrardan bir araya gelebilir mi? Belki fiziksel dünyada değil ama sanal dünyada bu mümkün. Meta'nın 2022 Super Bowl reklamı ruhumuzun derinliklerine dokunmayı başarıyor.

Pringles

Silindir Pringles kutularıyla birçoğumuzun başı derde girmiştir. Özellikle kutunun en dibinde kalan son cipse ulaşmak zaman zaman işkenceye dönebiliyor. 2022'de karşımıza çıkan bu reklam filmi, Pringles kutusunun dibindeki son cipse ulaşmaya çalışırken eli sıkışan bir adamın "muhteşem" hayatını anlatıyor.

Nissan

Catherine O’Hara, Craig Gillespie, Danai Gurira, Dave Bautista, Eugene Levy gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu reklam filmi, Levy'nin akıllara zarar aksiyon sahneleriyle bizleri karşılıyor.

Lay's

Paul Rudd, Seth Rogen'ın yer aldığı Super Bowl reklam filminde Lay's, sıradan iki arkadaşın pek de "sıradan" olamayan anılarına yer veriyor.

Apple

Yeni iPad Air'ın çok yönlü özelliklerini ortaya koyan reklam filmi, iki öğrencinin oldukça hırslı geçen başkanlık yarışını konu alıyor.

BMW

"Zeus & Hera" reklam filminde Arnold Schwarzenegger ve Salma Hayek Pinault yer alıyor. Schwarzenegger, Yunan şimşek tanrısı Zeus'u ve Hayek Pinault, Olimpos Dağı'ndan Palm Springs, California'da sakin bir hayata çekilmek üzere emekli olan tanrıça Hera'yı canlandırıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir