Kanadalı fast food zinciri Wendy's'in akıllı telefonu

Kanada'da fast food zinciri Wendy's, müşterileri hamburger veya patates kızartmasıyla değil, bir akıllı telefon ile gönüllerini fethetmeye çalışıyor. Pazartesi günü, restoran zinciri Kanadalı kullanıcıların bir Twitter yarışmasında kazanabilecekleri ilk Wendy’s markalı akıllı telefonu piyasaya çıkardı.

Cihazın kendisi marka tarafından özel olarak üretilmiyor. Aksine, özelleştirilmiş bir Samsung Galaxy A11 olarak karşımıza çıkıyor. Bu kırmızı renkli telefonun arkasında 6.4 inç dokunmatik ekran, arkaya bakan üçlü kamera sistemi ve parmak izi sensörü bulunuyor. Ancak asıl göze çarpan özellik, oldukça zekice geri dönüşler vaat eden benzersiz Wendy'nin sesli asistanı oluyor.

https://twitter.com/WendysCanada/status/1442466554168414209

Wendy’s yeni çıkardığı bu telefonu Kanada'daki müşterilerine Twitter üzerinden hazırladığı bir yarışma ile dağıtmayı planlıyor. Ürünü kazanmak için Kanada'daki kullanıcılar, favori siparişleri gibi Wendy's uygulamasını indermesi ve ardından ekran görüntüsünü alması gerekecek. Daha sonra yarışmaya katılabilmek için aynı resmi "Hey, Wendy bana bir #Wendysphone ver" gibi kelimelerle ve "#Contest" hashtag'iyle Twitter'da yayınlamaları gerekiyor. Şirketin sözcüsü "Wendy's Phone, özel işletim sistemine sahip bir Samsung Galaxy A11” olduğunu açıkladı.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir