Kadın cinayetleri için Karbonat'tan, “Bu hikâyeye artık ulaşılamıyor" mesajı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nin tam yedi sene önce yürürlüğe girdiği 1 Ağustos tarihinde “Hikâyesine Ulaşılamayan Kadınlar” iletişimini hayata geçirdi. Fikir, “Öldürülen kadınların yarım kalan hikâyeleri var.” içgörüsünden yola çıkıyor. 

“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” hashtag’iyle desteklenen kampanya, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddeti önleme ve bununla mücadelede temel standartları belirlemede etkin olan İstanbul Sözleşmesi “Uygulansaydı o kadınların hikâyeleri yarım kalmayacaktı.” mesajını veriyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, sosyal medya hesabı üzerinden Pınar Gültekin, Özgecan Aslan, Fatma Altınmakas, Bahar Özcan, Gönül Gökçe, Şule ve Sümeyye, Yağmur Tayhan gibi kadın cinayetlerine kurban giden isimlerin, hikâyelerini paylaştı. Ancak paylaşılan hikâyede görülen tek şey “Bu hikâyeye artık ulaşılamıyor.” yazısıydı. 

İstanbul Sözleşmesi’nden asla vazgeçilmeyeceğine vurgu yapan kampanya, sözleşmenin yeniden yürürlüğe girmesi için toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Reklam Ajansı: Karbonat 

Mecra: Sosyal Medya

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir