Kabin memurları metaverse'de eğitilecek!

Emirates Havayolları, yeni kabin ekibine ‘metaverse’de eğitim vereceğini açıkladı.

Dubai merkezli havayolu Emirates, 4 bin personele yakın yeni kabin ekibini 'metaverse'de eğitme planlarını açıkladı. Geçtiğimiz hafta düzenlenen 'Dubai Metaverse Meclisi’ etkinliğinde konuşma yapan Emirates Havayolları COO'su Adel Ahmed Al Redha, kabin ekibinin sanal gerçeklik ortamında eğitim almasını ve hatta simüle edilmiş gerçek hayat senaryolarına katılmalarını mümkün kılacağını açıkladı.

Al Redha: "Bizzat deneyimledim"

Adel Ahmed Al Redha tarafından yapılan açıklamada, havayollarına ait A350 uçağının 3 boyutlu olarak yeniden yapılandırıldığını ve simülasyonlarda kullanılması için hazır hale getirildiğini belirtti. Böylece kabin ekibi, uçağı ‘metaverse’ ve sanal gerçeklik aracılığıyla deneyimleyebilecek. 

Kabin ekibine metaverse'de verilecek eğitim, fiziksel eğitimi yerini almayacak. Personeller için yapılandırılmış fiziksel eğitim devam ederken kabin ekibi ek olarak metaverse'de eğitimlerine devam edebilecekler. Bahsi geçen ‘metaverse’ ve sanal gerçeklik teknolojilerini bizzat deneyimlediğini belirten Al Redha, uçağın sanal ortamda her ayrıntısına dikkat edilerek dizayn edildiğini belirtti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir