iyzico'ya yeni CEO

iyzico'da 2013 yılından beri CEO'luk görevini yürüten Barbaros Ozbugutu iyzico'nun Yönetim Kurulu Başkanı olurken CEO'luk görevini üstlenecek yeni isim de belli oldu.

Ödeme ve elektronik para kuruluşu iyzico’da yeni bir dönem başlıyor. Şirketin kurucusu olarak 2013 yılından beri CEO’luk görevini yürüten Barbaros Özbuğutu, Yönetim Kurulu Başkanı olurken iyzico’nun yeni CEO’su 8 yıldır şirkette olan ve COO olarak önemli projelere imza atan Orkun Saitoğlu oldu. 

iyzico’nun kurulduğu günden bugüne büyük bir ivmeyle büyüdüğünü söyleyen Barbaros Özbuğutu, “Tahsin Isın ile çıktığımız bu yolculukta bugün 200 yüzü aşkın çalışan ve 80 binden fazla üye iş yerine ve milyonlarca bireysel kullanıcıya ulaştık. Bu süreçte hayalimize ortak olan iş ortaklarımıza ve büyük bir özveriyle çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. iyzico için bugün yeni bir dönem başlıyor. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız Orkun Saitoğlu liderliğinde, daha büyük başarılara imza atacağına büyük bir inanç duymaktayım. iyzico, Orkun’un kaptanlığında yol alırken; bu süreçte bende Yönetim Kurulu Başkanı olarak  enerji ve dikkatimi yeni satın alma ve birleşme fırsatlarına odaklamayı planlıyorum” dedi. 

Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın’ın büyük bir vizyon ve öngörüyle kurduğu iyzico’nun bir parçası olmaktan her zaman büyük bir gurur duyduğunu belirten Orkun Saitoğlu, “Bugüne kadar hep birlikte sadece iyzico’nun değil, Türkiye’deki e-ticaret ve ödeme hizmetleri pazarının büyümesi için büyük bir özveriyle çalıştık. iyzico ekibinin ve kültürünün bir parçası olmaktan duyduğum gururu, yeni görevimle birlikte  daha büyük bir sorumlulukla taşımaya devam edeceğim. Türkiye’nin en büyük beş finans kuruluşundan biri olma hedefimiz doğrultusunda, üye işyerlerimiz için inovatif çözümler üretmeyi odağımızda tutmaya devam ederken, tüketici tarafında da dijital cüzdanımıza finansal hizmetlerin herkese ulaşmasını sağlayacak özellikler eklemeyi sürdüreceğiz. Dijitalleşmenin hızlandığı dünyada, çok kanallı satış stratejilerini destekleyen çözümler ve finansmana erişimi arttıran uygulamaları da hayata geçirerek finansal kapsayıcılığı artırmaya yönelik çalışmalarımıza aynı hızla devam edeceğiz” dedi. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir