iyzico, PayU Tarafından 165 Milyon Dolara Satın Alındı

Türkiye’nin en büyük fintech girişimlerinden iyzico'nun satılacağına dair duyumlarımızı geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaşmıştık.

https://pazarlamasyon.com/duyum-turkiyenin-en-buyuk-fintech-girisimlerinden-iyzico-satiliyor/

2013'te Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan iyzico'nun kim tarafından satın alınacağı ile ilgili pek çok farklı haber görmüştük ancak İyzico, PayU tarafından satın alındı.

6 yıl önce kurulan kurulan ve bugün 25 bin kurumsal ödeme hizmeti veren bir şirket haline gelen ödeme alma hizmeti yönetim platformu iyzico 165 milyon dolara satın alındı.

Henüz iki taraftan da resmi bir açıklama gelmedi ancak; PayU'nun eski genel müdürü Emre Güzer "Yıllardır omuz omuza ayağa kaldırmaya çalıştığımız eko-sistemi PayU ve iyzico birlikte bir sonraki adıma tasiyacak. Gözüm arkada kalmadı :) tüm PayU ve iyzico ekibini kutlarım bu başarılarından dolayı. Yola çok daha hızlı devam. Türkiye'ye bu dönemde yatırım yapmış olmak önemli." şeklinde bir tweet ile haberi doğrulamış oldu.

Taraflardan gelen resmi açıklamalara göre yazımız güncellenecektir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir