İşte WhatsApp'la vedalaşacak telefonlar

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, hangi iPhone modellerinde desteklenmeyeceği belli oldu.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda kullanıma sunduğu yeni özellikleriyle güdeme geliyor. Oldukça sık yaptığı güncellemeler ile WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Ne var ki, yapılan bu güncellemeler uygulamanın boyutunu artırarak bazı telefonlarda WhatsApp'ın desteklenmemesine neden oluyor. Geçtiğimiz gün bu listeye iki yeni işletim sistemi daha eklendi.

iste-WhatsApp'la-vedalasacak-telefonlar

WhatsApp kodlarını inceleyerek yeni özellikleri ortaya çıkaran WABetaInfo, 24 Ekim 2022 tarihinden itibaren WhatsApp uygulamasının iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemlerini desteklemeyeceğini paylaştığı ekran görüntüsüyle açıkladı. Yayınlanan ekran görüntüsünde bu iki sürümden birini çalıştıran kullanıcıların, "WhatsApp, 24 Ekim 2022’den itibaren bu iOS sürümünü desteklemeyi durduracaktır. Lütfen Ayarlar > Genel bölümüne gidip Yazılım Güncellemesi’ne dokunarak telefonunuzu son iOS sürümüne güncelleyin." şeklinde uyarıldığı bildirildi. 

WhastApp'ı desteklemeyecek iPhone modelleri
Halihazırda bu iki işletim sistemini çalıştıran iPhone 5C ve iPhone 5S, belirtilen tarihin ardından WhatsApp'ı desteklemeyecek. iPhone 5C modeli iOS 12'yi desteklemiyor olsa da, iPhone 5S modeline sahip olan kullanıcılar telefonlarını iOS 12'ye yükselterek popüler mesajlaşma uygulamasını kullanmaya bir müddet daha devam edebilir. 

WhatsApp neden bazı işletim sistemlerini desteklemiyor?

iste-WhatsApp'la-vedalasacak-telefonlar-1

WhatsApp, bazı işletim sistemlerini neden desteklemediğini şöyle açıklıyor; "Desteklemeye son vereceğimiz işletim sistemlerini belirlemek amacıyla, diğer teknoloji şirketlerinin de yaptığı gibi, her yıl en eski ve en az sayıda kişi tarafından kullanılmakta olan cihaz ve yazılımları tespit ediyoruz. Bu cihazlar, en yeni güvenlik güncellemelerinden veya WhatsApp’ı çalıştırmak için gereken işlevlerden de yoksun olabiliyor."

iOS güncellemesi yapılmadığı taktirde WhatsApp desteği kesilecek iPhone modelleri
iPhone 5S (güncelleme yapılabilir)
iPhone 6 (güncelleme yapılabilir)
iPhone 6S (güncelleme yapılabilir)
iPhone 5C (güncelleme yapılamaz)

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir